Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmičlenná rodina se odmítala vystěhovat. I přes to, že neplatila nájem

 
neděle, 25. srpna 2019, 13:09

Co s nájemníky, kteří za sjednané bydlení neplatí a nechtějí se dobrovolně vystěhovat? Pro majitele nemovitosti je to nelehká situace, kterou by ale měl řešit podle platné legislativy. Tak postupoval i majitel jednoho z bytů na Náchodsku, který na problematické nájemníky, partnery s šesti dětmi, podal žalobu k vyklizení bytu

Soud pak v občanskoprávním řízení rozhodl o vystěhování nájemníků, jenže ti stanovenou lhůtu na vystěhování (červenec 2019) nedodrželi a byt užívali dál.

Na základě těchto informací proto policie zahájila proti nájemcům zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného zásahu do práv k domu, bytu, nebo nebytovému prostoru ve spolupachatelství. I když se podle posledních informací nájemníci v uplynulých dnech z bytu již vystěhovali, trestnímu stíhání stejně neuniknou. Na takové jednání zákon pamatuje trestem odnětí svobody až na dobu dvou let, nebo peněžitým trestem.

Napsal(a) Policie ČR | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na Hip hop Kempu měli uklízet. Místo toho brigádníci kradli ve stanech

neděle, 25. srpna 2019, 08:30

Hudební festival Hip Hop Kemp už je minulostí. Policie se letos na akci mimořádně připravila a kromě mnoha drogových deliktů a ...

FOTO: U požáru stodoly zasahovalo osm jednotek hasičů

sobota, 24. srpna 2019, 18:00

Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo informaci o požáru stodoly u rodinného domu v obci Horní Kalná. Na místo...

Kuriózní krádež. Zloděj ukradl mobilní WC budku

sobota, 24. srpna 2019, 12:30

Policisté z obvodního oddělení v Hořicích přijali oznámení o neobvyklé a kuriózní krádeži, ke které mělo dojít v průběhu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.