Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šmejdi v Hradci opět útočí. Nebojí se zazvonit ani u vás doma

 
středa, 14. srpna 2019, 08:01

Už je to tu zase. Podvodníci v Hradci Králové opět vystrkují růžky. V minulém týdnu upozornila žena policisty na podezřelého muže, který se snažil vylákat od její maminky 25 tisíc korun.

Není to tak dávno, kdy se v Hradci vyrojili podvodníci, kteří chodili po ulici a jakožto hluchoněmí oslovovali lidi na ulici a žádali je o rodná čísla i peníze. Na chvíli se po nich slehla zem, nicméně policisté řeší další případ trestného činu. 

Na městskou policii se v minulém týdnu obrátila žena, která oznámila, že její maminku obtěžoval muž, který se z ní snažil podvodným způsoben vylákat 25 tisíc korun. Zazvonil u bytu a tvrdil, že ho posílá její syn, který potřebuje hotovost na opravu a vyzvednutí vozidla ze servisu.

Podvodník je na útěku

Seniorka muži sdělila, že žádného syna nemá. Ani to ho však neodradilo a začal tvrdit, že se spletl, nejedná o syna, ale o zetě. Ten však byl naštěstí zrovna doma, a tak mu seniorka řekla, ať počká, že pro zetě dojde. Muž na nic nečekal a rychle odcházel pryč. Za prchajícím podvodníkem se vypravila dcera.

Následovala ho a zjistila, že zkouší zvonit i na další byty. Popis muže, včetně fotografie, pak předala přivolané hlídce městské policie. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 20:48

Desítky lidí na Trutnovsku pátraly po ztracené seniorce

úterý, 13. srpna 2019, 10:30

Policisté včera celé dopoledne hledali pohřešovanou ženu, která se ztratila na Rychnovsku. Nakonec se jí podařilo najít a v...

U Trutnova havaroval větroň, pilot nepřežil

úterý, 13. srpna 2019, 18:32

Tragická nehoda vetroně, která stala u Trutnova má nešťastný konec. Pilot havarovaného stroje i přes rychlý zásah záchranářů...

FOTO: Blesk zapálil roubenku. Škoda přesahuje milion korun

pondělí, 12. srpna 2019, 10:20

V Olešnici na Královéhradecku zapálil blesk v noci na dnešek roubený rodinný dům. Škodu hasiči odhadli na jeden milion korun,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.