Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod vlivem drog vezl v autě dítě. Navíc měl zákaz řízení

 
pátek, 9. srpna 2019, 12:44

Městská policie v Hradci Králové zastavila vozidlo kvůli obyčejnému přestupku. Co následně strážníci zjistili je rozhodně muselo překvapit.

Při běžné kontrole veřejného pořádku si hlídka všimla vozidla jedoucího zákazem vjezdu. Pojala tak podezření o spáchání přestupku a vozidlo zastavila. Řidič, který měl na zadním sedadle dítě, uváděl, že jel pouze ke známému pro fakturu.

Orientační vyšetření pomocí dechové zkoušky mu prokázalo 0,00 promile alkoholu v dechu. Na dotaz, zda před jízdou užil omamnou či psychotropní látku uvedl, že měl v minulosti vysloven zákaz řízení právě za jízdu pod vlivem omamných a psychotropních látek a marihuanu kouřil naposledy před třemi týdny.

Kvůli podezření na řízení pod vlivem jiné návykové látky přivolali strážníci na místo Policii ČR, která provedla orientační test s pozitivním výsledkem na amfetamin a celou událost si převzala k dořešení.

Napsal(a) Městská policie Hradec Králové | Foto MP Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Policie vyšetřuje pád zdi na Hradecku jako usmrcení z nedbalosti

středa, 7. srpna 2019, 11:36

Hradečtí kriminalisté vyšetřují případ pádu cihlové zdi na mladíka při stavebních úpravách ve sklepě obytného domu v...

Mladý muž, kterého na Hradecku zavalila zeď, zemřel

úterý, 6. srpna 2019, 14:25

Muž, kterého dopoledne v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku zavalila zeď, zemřel. Hasiči tělo za pomoci techniky vyprošťují....

Vandalismus v Hradci neustupuje. Město ročně platí statisíce

úterý, 6. srpna 2019, 10:13

Problém s vandaly trápí všechna města a Hradec Králové nevyjímaje. Trnem oku jsou především sprejeři, kteří ničí památky, budovy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.