Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod vlivem drog vezl v autě dítě. Navíc měl zákaz řízení

 
pátek, 9. srpna 2019, 12:44

Městská policie v Hradci Králové zastavila vozidlo kvůli obyčejnému přestupku. Co následně strážníci zjistili je rozhodně muselo překvapit.

Při běžné kontrole veřejného pořádku si hlídka všimla vozidla jedoucího zákazem vjezdu. Pojala tak podezření o spáchání přestupku a vozidlo zastavila. Řidič, který měl na zadním sedadle dítě, uváděl, že jel pouze ke známému pro fakturu.

Orientační vyšetření pomocí dechové zkoušky mu prokázalo 0,00 promile alkoholu v dechu. Na dotaz, zda před jízdou užil omamnou či psychotropní látku uvedl, že měl v minulosti vysloven zákaz řízení právě za jízdu pod vlivem omamných a psychotropních látek a marihuanu kouřil naposledy před třemi týdny.

Kvůli podezření na řízení pod vlivem jiné návykové látky přivolali strážníci na místo Policii ČR, která provedla orientační test s pozitivním výsledkem na amfetamin a celou událost si převzala k dořešení.

Napsal(a) Městská policie Hradec Králové | Foto MP Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Policie vyšetřuje pád zdi na Hradecku jako usmrcení z nedbalosti

středa, 7. srpna 2019, 11:36

Hradečtí kriminalisté vyšetřují případ pádu cihlové zdi na mladíka při stavebních úpravách ve sklepě obytného domu v...

Mladý muž, kterého na Hradecku zavalila zeď, zemřel

úterý, 6. srpna 2019, 14:25

Muž, kterého dopoledne v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku zavalila zeď, zemřel. Hasiči tělo za pomoci techniky vyprošťují....

Vandalismus v Hradci neustupuje. Město ročně platí statisíce

úterý, 6. srpna 2019, 10:13

Problém s vandaly trápí všechna města a Hradec Králové nevyjímaje. Trnem oku jsou především sprejeři, kteří ničí památky, budovy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.