Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vandalismus v Hradci neustupuje. Město ročně platí statisíce

 
úterý, 6. srpna 2019, 10:13

Problém s vandaly trápí všechna města a Hradec Králové nevyjímaje. Trnem oku jsou především sprejeři, kteří ničí památky, budovy i fasády domů. Na následné odstraňování si město sáhne hluboko do kapsy.

Dva němečtí turisté posprejovali Karlův most a opět tak podtrhli neutuchající boj s vandaly. Nákladné odstraňování a vynaložené peníze jdou ruku v ruce. Policie navíc chytí pachatelé jen v ojedinělých případech. 

Vynaložené peníze na likvidaci rostou každým rokem i v Hradci Králové „V roce 2017 to bylo 275 tisíc korun, v roce 2018 dokonce 403 tisíc a za první pololetí letošního roku 129 tisíc korun,“ podotkla náměstkyně primátora Monika Štayrová pro hradecký deník. 

Na likvidiaci posprejovaných objektů se podíli jak technické služby města tak i specializované firmy. 

Kamerový systém se neustále rozšiřuje

Dopadení vandalů je velmi obtížné. Jednou z věcí, která může pomoci jsou bezpečnostní kamery. Ten každoročně roste a nově přibude i v opraveném schodišti Bono Publico. To bylo častým terčem vandalů a radnice si slibuje, že díky kamerovému systému vandalů ubude.

Bohužel, Vandalové si vybírají především památky Letos v květnu neznámý vandal pospejroval v Hradci historické terasy v centru města. Zatím nebyl dopadne a za poškození cizí věci mu hrozí až rok vězení.

 

Napsal Martin Doležal | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Řidič traktoru přehlédl a srazil při výjezdu z pole motorkáře...

pondělí, 5. srpna 2019, 12:03

Stačila vteřina nepozornosti a havárie byla na světě. Policisté vyšetřují sobotní nehodu z katastru obce Rohoznice na Jičínsku....

Policisté chytili známou firmu. Zloděj tentokrát ujížděl na kradené...

neděle, 4. srpna 2019, 08:00

Cenný úlovek si ve čtvrtek 25. července připsali jičínští policisté. Na kradené motorce jim totiž začal prchat muž, který – jak...

FOTO: Starší muž vylezl na sousoší svatých a rovnal jim svatozáře

pátek, 2. srpna 2019, 09:06

Netradiční zásah mají za sebou policisté z Rychnovska. Do obce Přepychy je zavolali svědci, kteří viděli muže, jak údajně ničí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.