Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vandalismus v Hradci neustupuje. Město ročně platí statisíce

 
úterý, 6. srpna 2019, 10:13

Problém s vandaly trápí všechna města a Hradec Králové nevyjímaje. Trnem oku jsou především sprejeři, kteří ničí památky, budovy i fasády domů. Na následné odstraňování si město sáhne hluboko do kapsy.

Dva němečtí turisté posprejovali Karlův most a opět tak podtrhli neutuchající boj s vandaly. Nákladné odstraňování a vynaložené peníze jdou ruku v ruce. Policie navíc chytí pachatelé jen v ojedinělých případech. 

Vynaložené peníze na likvidaci rostou každým rokem i v Hradci Králové „V roce 2017 to bylo 275 tisíc korun, v roce 2018 dokonce 403 tisíc a za první pololetí letošního roku 129 tisíc korun,“ podotkla náměstkyně primátora Monika Štayrová pro hradecký deník. 

Na likvidiaci posprejovaných objektů se podíli jak technické služby města tak i specializované firmy. 

Kamerový systém se neustále rozšiřuje

Dopadení vandalů je velmi obtížné. Jednou z věcí, která může pomoci jsou bezpečnostní kamery. Ten každoročně roste a nově přibude i v opraveném schodišti Bono Publico. To bylo častým terčem vandalů a radnice si slibuje, že díky kamerovému systému vandalů ubude.

Bohužel, Vandalové si vybírají především památky Letos v květnu neznámý vandal pospejroval v Hradci historické terasy v centru města. Zatím nebyl dopadne a za poškození cizí věci mu hrozí až rok vězení.

 

Napsal Martin Doležal | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Řidič traktoru přehlédl a srazil při výjezdu z pole motorkáře...

pondělí, 5. srpna 2019, 12:03

Stačila vteřina nepozornosti a havárie byla na světě. Policisté vyšetřují sobotní nehodu z katastru obce Rohoznice na Jičínsku....

Policisté chytili známou firmu. Zloděj tentokrát ujížděl na kradené...

neděle, 4. srpna 2019, 08:00

Cenný úlovek si ve čtvrtek 25. července připsali jičínští policisté. Na kradené motorce jim totiž začal prchat muž, který – jak...

FOTO: Starší muž vylezl na sousoší svatých a rovnal jim svatozáře

pátek, 2. srpna 2019, 09:06

Netradiční zásah mají za sebou policisté z Rychnovska. Do obce Přepychy je zavolali svědci, kteří viděli muže, jak údajně ničí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.