Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hradci opět řádí rumunští podvodníci. Předstírají, že jsou hluchoněmí, vybírají na chudé a postižené

 
pátek, 19. července 2019, 17:23

V ulicích Hradce se opět objevují rumunští podvodníci. Jejich taktika je stále stejná. Předstírají, že jsou hluchoněmí a vybírají peníze na sluchově postižené děti. Jenže taková sbírka není, tak jim žádné peníze nedávejte.

Před podvodníky varují lidé na facebooku, snažili se získat peníze na Hradubické nebo u Kiki za Atriem. „Dnes se po Hradci pohybuje podvodník a vybírá peníze. Dnes nám utekl z Tesca na Hradubické,“ varuje Ríša Křepela.

Průběh promyšleného podvodu je většinou na chlup stejný. Jdete po ulici a nejednou vám kdosi zaklepe na rameno, nemluví a před obličej vám pouze předloží desky s jakýmsi seznamem dárců příspěvků na výstavbu nového centra pro postižené. Jejich jména s částkami leckoho přesvědčí. O dobrém skutku se ale mluvit nedá. Přispíváte pouze do kapsy vykutáleného rumunského gangu, který takto objíždí celou republiku a předstírá, že jde o skupinku neslyšících.


Právě seznam dárců je první věc, kterou podvodníci před příjezdem policistů likvidují a snaží se jí zbavit. Například dnes zadržený Rumun vylákal od skoro dvou desítek lidí více než 4 tisíce korun. Alespoň to vyplývá z papíru, který měl u sebe.

Podobných případů je po celé zemi mnoho. „Nicméně podezřelé osoby, na které jsme upozorňováni, se většinou před příjezdem policie rozutečou,“ řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Pravá sbírka s kasičkou

Každý výběrčí by měl mít kasičku, která je zapečetěna a označena úředním razítkem. Dobrovolník, který kasičku nosí, musí být schopen prokázat se pověřením organizace. Na takovém dokladu by měl být kontakt na odpovědnou osobu.  

Pokud na podvodníky narazíte, kontaktujte policii na lince 158.

Napsal(a) Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

VIDEO: Opilá žena na hradeckém nádraží spadla do kolejiště, vytáhl ji...

pátek, 19. července 2019, 14:41

Zhruba na půl hodiny musel být přerušen provoz na frekventované vlakové trati mezi Hradcem a Pardubicemi. V kolejišti se totiž...

Ve Svinarech hořela rekreační chatka. Oheň vznikl při vaření

pátek, 19. července 2019, 09:42

Dvě jednotky hasičů zasahovaly při požáru chatky v hradeckých Svinarech. Nakonec nešlo o rozsáhlý zásah, hasiči měli oheň pod...

Konflikt v baru. Opilý agresor hodil po třech mužích nůž

čtvrtek, 18. července 2019, 16:23

Hodně živo bylo v úterý po půlnoci v jednom vrchlabském baru. Všechno začalo nejprve slovní rozepří dvou mužů, která pak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).