Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Svinarech hořela rekreační chatka. Oheň vznikl při vaření

 
pátek, 19. července 2019, 09:42

Dvě jednotky hasičů zasahovaly při požáru chatky v hradeckých Svinarech. Nakonec nešlo o rozsáhlý zásah, hasiči měli oheň pod kontrolou během několika minut.

V chatě se v době požáru nikdo nenacházel, nikdo nebyl zraněn. „Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 200 tisíc korun,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka Hradec Králové – Svinary. „Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při vaření,“ dodala mluvčí.

Napsal(a) Luboš Vrabec | Foto HZS KHK
 


 

Kam dál?

Konflikt v baru. Opilý agresor hodil po třech mužích nůž

čtvrtek, 18. července 2019, 16:23

Hodně živo bylo v úterý po půlnoci v jednom vrchlabském baru. Všechno začalo nejprve slovní rozepří dvou mužů, která pak...

Krkonošská kauza pokračuje. Spis už má dvanáct tisíc listů

čtvrtek, 18. července 2019, 10:11

Vyšetřovací spis takzvané krkonošské kauzy, tedy obvinění z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU a dalších činů, má...

Synovi hrozila pětka, otec se vypravil do školy a zbil učitele. Teď...

čtvrtek, 18. července 2019, 10:04

Hradečtí policisté obvinili dvojici mužů, která se vydala do jedné střední školy v Novém Bydžově domluvit učiteli. Chtěl dát...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).