Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud odročil kauzu prodeje bytu z majetku červeného kříže. Pokračuje dokazování

 
neděle, 16. června 2019, 18:12

Výslechy soudních znalců a dalším dokazováním u Okresního soudu v Hradci Králové pokračovalo líčení v kauze nevýhodného prodeje bytu z majetku Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) Hradec Králové. Před soudem stanuli dva bývalí funkcionáří spolku. Jeden ze znalců uvedl, že v účetnictví hradeckého oblastního spolku přišel na nesrovnalosti. Soud kvůli dalšímu dokazování odročil projednávání případu na neurčito.

K prodeji bytu v lukrativní části Hradce Králové došlo v červnu 2014. Jaroslav Hekerle, který tehdy zastával pozici ředitele Úřadu Oblastního spolku ČČK Hradec Králové, se zodpovídá z přečinu porušení povinnosti při správně cizího majetku a ze zpronevěry, hrozí mu až osm let vězení. Druhým obžalovaným je Lukáš Pochylý, tehdy předseda Oblastní výkonné rady Oblastního spolku ČČK Hradec Králové. Tomu hrozí za porušení povinnosti při správě cizího spáchaného z nedbalosti nejvýše půl roku odnětí svobody.

Byt pod cenou

Podle obžaloby prodali nevýhodně, výrazně pod cenou byt v hodnotě 1,31 milionu korun patřící ČČK. Zájemce byt od spolku získal za 520 tisíc korun. „Obžalovaný Hekerle si měl inkasované peněžní prostředky nechat pro sebe. Oblastnímu spolku ČČK vznikla jednak škoda 792 tisíc korun na rozdílu ceny prodaného bytu a také 520 tisíc na inkasované ceně, která se nedostala do majetku spolku ČČK," řekl státní zástupce Martin Prokop.

Obžaloba viní Pochylého z toho, že nevýhodnou smlouvu o prodeji podepsal. „Neověřil si reálnou cenu družstevního bytu a umožnil jeho prodej výrazně pod cenou," řekl Prokop.

Jaroslav Hekerle se podle Deníku u soudu hájil tím, že půl milionu korun, které obdržel, dal do pokladny spolku. Žena, která měla pokladnu na starosti, to však u soudu odmítla. Pochylý ve své výpovědi uvedl, že prodej bytu projednala tehdejší výkonná rada oblastního spolku, nedokázal ale vysvětlit, proč byla cena tak nízká.

Hradecký červený kříž

Hradecký oblastní spolek ČČK je od roku 2016 v insolvenci. Ústředí ČČK v únoru téhož roku Oblastní spolek ČČK Hradec Králové zrušilo.

Napsal(a) ČTK | Foto hradeckralove.cz
 


 

Kam dál?

Mladá žena si napůjčovala přes sto tisíc, peníze ale nesplácela

neděle, 16. června 2019, 14:35

Třiadvacetiletá žena z Jaroměře má problém. Mezi říjnem 2017 a březnem 2018 mladá žena uzavřela  13 úvěrových smluv s různými...

Při požáru kravína zasahovalo devět jednotek hasičů. Uvnitř byla...

neděle, 16. června 2019, 09:12

Téměř milionovou škodu způsobil požár v kravíně v Pecce na Jičínsku. Uvnitř začal hořet UNC nakladač. Hasiči museli kromě...

FOTO: Silná bouřka lámala stromy a větve. Hasiči vyjížděli k osmi...

neděle, 16. června 2019, 03:30

Bouře se silným deštěm a větrem v sobotu večer a v noci na dnešek v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a zaplavovaly sklepy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.