Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud odročil kauzu prodeje bytu z majetku červeného kříže. Pokračuje dokazování

 
neděle, 16. června 2019, 18:12

Výslechy soudních znalců a dalším dokazováním u Okresního soudu v Hradci Králové pokračovalo líčení v kauze nevýhodného prodeje bytu z majetku Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) Hradec Králové. Před soudem stanuli dva bývalí funkcionáří spolku. Jeden ze znalců uvedl, že v účetnictví hradeckého oblastního spolku přišel na nesrovnalosti. Soud kvůli dalšímu dokazování odročil projednávání případu na neurčito.

K prodeji bytu v lukrativní části Hradce Králové došlo v červnu 2014. Jaroslav Hekerle, který tehdy zastával pozici ředitele Úřadu Oblastního spolku ČČK Hradec Králové, se zodpovídá z přečinu porušení povinnosti při správně cizího majetku a ze zpronevěry, hrozí mu až osm let vězení. Druhým obžalovaným je Lukáš Pochylý, tehdy předseda Oblastní výkonné rady Oblastního spolku ČČK Hradec Králové. Tomu hrozí za porušení povinnosti při správě cizího spáchaného z nedbalosti nejvýše půl roku odnětí svobody.

Byt pod cenou

Podle obžaloby prodali nevýhodně, výrazně pod cenou byt v hodnotě 1,31 milionu korun patřící ČČK. Zájemce byt od spolku získal za 520 tisíc korun. „Obžalovaný Hekerle si měl inkasované peněžní prostředky nechat pro sebe. Oblastnímu spolku ČČK vznikla jednak škoda 792 tisíc korun na rozdílu ceny prodaného bytu a také 520 tisíc na inkasované ceně, která se nedostala do majetku spolku ČČK," řekl státní zástupce Martin Prokop.

Obžaloba viní Pochylého z toho, že nevýhodnou smlouvu o prodeji podepsal. „Neověřil si reálnou cenu družstevního bytu a umožnil jeho prodej výrazně pod cenou," řekl Prokop.

Jaroslav Hekerle se podle Deníku u soudu hájil tím, že půl milionu korun, které obdržel, dal do pokladny spolku. Žena, která měla pokladnu na starosti, to však u soudu odmítla. Pochylý ve své výpovědi uvedl, že prodej bytu projednala tehdejší výkonná rada oblastního spolku, nedokázal ale vysvětlit, proč byla cena tak nízká.

Hradecký červený kříž

Hradecký oblastní spolek ČČK je od roku 2016 v insolvenci. Ústředí ČČK v únoru téhož roku Oblastní spolek ČČK Hradec Králové zrušilo.

Napsal(a) ČTK | Foto hradeckralove.cz
 


 

Kam dál?

Mladá žena si napůjčovala přes sto tisíc, peníze ale nesplácela

neděle, 16. června 2019, 14:35

Třiadvacetiletá žena z Jaroměře má problém. Mezi říjnem 2017 a březnem 2018 mladá žena uzavřela  13 úvěrových smluv s různými...

Při požáru kravína zasahovalo devět jednotek hasičů. Uvnitř byla...

neděle, 16. června 2019, 09:12

Téměř milionovou škodu způsobil požár v kravíně v Pecce na Jičínsku. Uvnitř začal hořet UNC nakladač. Hasiči museli kromě...

FOTO: Silná bouřka lámala stromy a větve. Hasiči vyjížděli k osmi...

neděle, 16. června 2019, 03:30

Bouře se silným deštěm a větrem v sobotu večer a v noci na dnešek v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a zaplavovaly sklepy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.