Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradecká policie obvinila muže z šestimilionové zpronevěry

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 18:20

Kriminalisté krajského policejního ředitelství v Hradci Králové obvinili ze zpronevěry muže, který od roku 2015 nabízel možnost bezrizikového zhodnocení peněz prostřednictvím takzvaných arbitrážních sázek na sportovní zápasy. Zhodnocení peněz nabízel muži, který si poskytnuté peníze obstarával od dalších čtyř lidí. Podle policie třiatřicetiletý muž zpronevěřil více než šest milionů korun, sdělila Magdaléna Vlčková z krajské policie. V případě prokázání viny hrozí muži až deset let vězení.

„Obviněný muž nabízel možnost sázet bez rizika na sportovní zápasy, kdy při určitém přesně vypočteném rozložení sázek na výhru, prohru či remízu dochází k tomu, že vyhraná částka je větší než vsazená," uvedla Vlčková.

Podle ní získané peníze použil zčásti na úhradu svých dluhů a zčásti je prosázel v rizikových sázkách na sportovní zápasy.

Policie obvinila muže nejdříve z podvodu, ale během vyšetřování vyšly najevo další skutečnosti a kriminalisté jeho jednání překvalifikovali na zpronevěru.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Starší žena požádala muže na vlakovém nádraží o oheň a objala ho,...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 15:35

Hradečtí policisté řeší od včerejších podvečerních hodin krádež peněženky na hlavním vlakovém nádraží. Zatím neznámá starší žena...

Aktualizováno 10. ledna 2019, 10:05

PÁTRÁNÍ: Z Pouchova uprchl vězeň Jiří Stolarik, odpykával si...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 09:58

Hledaný Jiří Stolarik opustil hradeckou věznici - nestřežený objekt Pouchov včera 9. ledna krátce před 21. hodinou. Odpykával si...

Seniorka z Hradecka poslala 400 tisíc "námořníkovi", který měl v...

pondělí, 7. ledna 2019, 14:10

Během necelého měsíce přijala hradecká policie již třetí podnět týkající se vylákání peněz. Oznámení o podezření z trestného činu...

Aktualizováno 7. ledna 2019, 13:47

Cizinec dostal chuť na zmrzlinu, v Terminálu hromadné dopravy ukradl...

pondělí, 7. ledna 2019, 11:31

Od konce minulého týdne podezřívají hradečtí policisté pětačtyřicetiletého muže z přečinu krádeže nanuků a poškození...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.