Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pětice výtržníků napadla dva muže. Hromadnou rvačku na Slezském Předměstí vyvolal spor o bundu

 
pátek, 4. ledna 2019, 11:44

Hradečtí kriminalisté včera obvinili 5 lidí z trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Jedná se o 4 muže a 1 ženu. Všem je kladeno za vinu, že v sobotu 29. prosince loňského roku kolem třetí hodiny ranní napadli u jednoho klubu na Slezském Předměstí slovně i fyzicky dva muže. Agresorům hrozí až tříleté vězení.

Čtyři muži a jedna žena pocházející z různých částí republiky, kteří do Hradce Králové přijeli za prací, měli dvojici napadnout kvůli bundě, jenž měla přítelkyně jednoho ze zbitých na sobě.

„Jeden z útočníků ji nařknul, že bundu odcizila jeho přítelkyni. To vyvolalo incident, který skončil útokem jak na třiadvacetiletého muže (přítel majitelky bundy), tak i na jeho stejně starého kamaráda, který mu přiběhl na pomoc. Oba muži utržili několik kopanců směrovaných na hlavu. Jeden z nich i v době, kdy ležel bezvládně na zemi. Ačkoliv se zprvu bránili, proti pěti neměli šanci,“ popsala útok mluvčí policie Iva Kormošová.

Než stihli přivolaní policisté přijet, skupina útočníků utekla. Zanedlouho se ale o několik ulic dál podařilo útočníky chytit. Napadené muže musela rychlá záchranná služba převézt do hradecké nemocnice na oddělení urgentní medicíny.

„Není vyloučeno, že na základě dalšího šetření a na znaleckých posudcích z oboru lékařství, které jsou zadané, dojde k překvalifikování trestního stíhání. Za současné situace jim hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let,“ uzavřela Kormošová.

 


 

Kam dál?

Opilí agresoři řádili. Jeden muž napadl manželku, druhý družku a...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 12:55

Během pouhých 26 hodin zasahovali hradečtí policisté ve třech domácnostech u případů domácího násilí. Jeden muž napadl svoji...

PŘEHLED: Kuriózní zásahy městské policie v roce 2018

pondělí, 31. prosince 2018, 16:35

Rok 2018 je téměř za námi. V 8 760 hodinách, které má jeden rok, se toho stalo skutečně hodně. Rozhodně se nenudili ani strážníci...

V Hradci za poslední týden někdo vyloupil devět aut

pondělí, 31. prosince 2018, 13:55

V Hradci Králové za poslední týden někdo vyloupil devět aut. V osmi případech šlo o Mercedesy a jednou o Audi. Z šesti aut...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.