Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: Kuriózní zásahy městské policie v roce 2018

 
pondělí, 31. prosince 2018, 16:35

Rok 2018 je téměř za námi. V 8 760 hodinách, které má jeden rok, se toho stalo skutečně hodně. Rozhodně se nenudili ani strážníci hradecké městské policie. Několik kuriózních zásahů si teď připomeneme.

V dubnu byli strážníci přivoláni k opilému ležícímu muži v centru města. Po příjezdu na místo hlídka skutečně nalezla opilého muže, který byl při vědomí, stěžoval si ale na bolesti na hrudi a nedokázal se postavit na nohy. K tomu měl problémy s komunikací a po chvíli začínal upadat do bezvědomí. Nakonec se zjistilo, že je navíc epileptik.

Epileptik vypil láhev vodky, poté zkolaboval v centru města 

Smutný případ řešili hradečtí strážníci v červenci. Vyjížděli k jednomu rodinnému domu v centru města, na jehož zahradu "přistála" malá podvyživená čivava. 

Na zahradě rodinného domu "přistála" čivava. Někdo jí přehodil přes plot 

V červnu byli strážci zákona přivoláni do jednoho z místních kadeřnictví, kde měla pracovat opilá kadeřnice. Strážníky si vyžádala přítelkyně muže, který se tam nechal ostříhat. Oznamovatelka ale zřejmě nebyla s výsledkem spokojena a pracovnici označila za nebezpečnou. 

Opilá kadeřnice "vytvořila" muži nezvyklý účes. Jeho přítelkyně zavolala strážníky 

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až narazíte na strážníka v civilu. O tom by mohli vyprávět mnozí „hluchoněmí”, kteří žebrali a z nic netušících Hradečanů tahali peníze. Ale to jen do jednoho srpnového dne, kdy poprosili o příspěvek i strážníka městské policie, který zrovna nebyl ve službě. Po přivolání Policie ČR se doposud hluchoněmí lidé rozhovořili plynně anglicky.

Po Hradci se pohybují podvodníci, kteří předstírají, že jsou hluchoněmí. Po lidech chtějí peníze 

V září byli strážníci přivoláni ke krádeži Francovky. Zadržený zloděj se pokusil v zázemí obchodního domu oběsit na popruhu svého batohu. Právě příchozí strážnici mu ale v dokonání sebevraždy naštěstí zabránili.

Zákazníka obchodního domu přistihli při krádeži, potom se chtěl oběsit 

V Praze strážníci bojovali s mambou, v Hradci Králové se zmijí. V říjnu řešili oznámení o pohybu zraněného „hnědého hada s klikatou čárou na zádech” u rodinného domu. Do souboje se strážníkem městské policie, který měl za úkol zmiji zneškodnit, vstupoval had s deficitem. Byl poraněn nad okem z předchozího souboje s domácí kočkou.

Zmiji, kterou zranila kočka, museli u rodinného domu odchytit strážníci 

V polovině října na sebe připoutal pozornost městské policie řidič Volkswagenu. Po jeho zastavení policisté zjistili, že šofér nemá a nikdy ani neměl řidičský průkaz. To by samo o sobě bohužel nebylo nic výjimečného, řidičova spolujezdkyně ale byla na útěku z výchovného ústavu.

Muž bez řidičáku na sebe upozornil nebezpečnou jízdou. Navíc vezl dívku, která byla na útěku z ústavu 

V první polovině prosince přijal operátor tísňové linky hradeckých městských strážníků telefonát, ve kterém mu mladík sdělil, že na záchodcích sportovního areálu někdo znásilňuje dívku. Zanedlouho byli strážci zákona na místě, nic mimořádného se tam však nedělo. Při prověřování oznamovatele ale vyšlo najevo, že ho hledá státní policie.

Na WC dochází ke znásilnění, slyšeli strážníci na tísňové lince. Na služebně nakonec skončil volající 

Napsal(a) Jan Horejš, Tomáš Vodička | Foto Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

V Hradci za poslední týden někdo vyloupil devět aut

pondělí, 31. prosince 2018, 13:55

V Hradci Králové za poslední týden někdo vyloupil devět aut. V osmi případech šlo o Mercedesy a jednou o Audi. Z šesti aut...

Pohřešovaná dívka se vrátila domů, policie pátrání odvolala

čtvrtek, 27. prosince 2018, 20:03

Pohřešovaná třináctiletá dívka z Hořiněvsi na Královéhradecku, po níž od dnešního rána pátrala policie, se večer vrátila v...

Aktualizováno 27. prosince 2018, 15:48

PÁTRÁNÍ: Třináctiletá dívka odešla v noci z domu, hledá ji i...

čtvrtek, 27. prosince 2018, 13:34

Od dnešního rána policisté pátrají po třináctileté dívce z Hořiněvse na Hradecku, která z neznámých důvodů odešla z bydliště mezi...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.