Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za nevýhodný prodej bytu půjdou dva muži před soud, spolku měli způsobit škodu v řádech statisíců korun

 
čtvrtek, 13. prosince 2018, 10:15

Dva muže ve věku 59 a 40 let obvinili v uplynulých dnech hradečtí kriminalisté. Oba mají na krku trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku a starší z mužů navíc zpronevěru. Hradeckému spolku měli způsobit škodu v řádech statisíců korun, za což jim nyní hrozí vězení.

Starší z mužů jako osoba odpovědná za činnost jednoho hradeckého spolku podle policie úmyslně porušil smluvně převzatou povinnost spravovat cizí majetek. V roce 2014 měl zprostředkovat prodej bytu, který patřil spolku, za nepřiměřeně nízkou kupní cenu. V té době byla obvyklá cena 1,3 milionu korun, byt ale byl prodán za 520 tisíc korun. 

„Mladší z mužů jako předseda spolku takto nevýhodnou smlouvu podepsal, čímž z hrubé nedbalosti také porušil smluvně převzatou povinnost opatrovat a spravovat cizí majetek. Prodejem bytu byla spolku způsobena škoda za téměř 800 tisíc korun,“ popsala mluvčí policie Iva Kormošová.

Staršímu z mužů hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let. Mladšímu hrozí jen 6 měsíců, protože se trestného činu dopustil z hrubé nedbalosti.

Kupující manželé za byt zaplatili staršímu muži v hotovosti, v účetnictví ale nebyla taková finanční částka vůbec evidována. Peníze si ponechal pro vlastní potřebu, čímž spolku způsobil další škodu za více jak půl milionu korun.

Tento muž není policii neznámý. Za dotační podvody a neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby už na tohoto muže podal státní zástupce na konci srpna obžalobu.

PSALI JSME: Muž podváděl při žádání o dotaci. Přišel si na více než milion korun 

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Žena uvěřila falešnému vojákovi speciálních pozemních sil americké...

středa, 12. prosince 2018, 13:44

Hradečtí policisté včera přijali oznámení o dalším podvodu na internetu. Žena přišla na služebnu a vypověděla, že se na...

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe, které sídlí v Hradci

pondělí, 10. prosince 2018, 16:25

Policie ČR se začala zajímat o státní podnik Povodí Labe, kriminalisté z Ústeckého kraje prověřují některé zakázky. Policisté si...

Na WC dochází ke znásilnění, slyšeli strážníci na tísňové lince. Na...

pondělí, 10. prosince 2018, 16:07

Operátor tísňové linky hradeckých městských strážníků přijal v pátek podvečerem telefonát, ve kterém mu mladík sdělil, že na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.