Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za nevýhodný prodej bytu půjdou dva muži před soud, spolku měli způsobit škodu v řádech statisíců korun

 
čtvrtek, 13. prosince 2018, 10:15

Dva muže ve věku 59 a 40 let obvinili v uplynulých dnech hradečtí kriminalisté. Oba mají na krku trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku a starší z mužů navíc zpronevěru. Hradeckému spolku měli způsobit škodu v řádech statisíců korun, za což jim nyní hrozí vězení.

Starší z mužů jako osoba odpovědná za činnost jednoho hradeckého spolku podle policie úmyslně porušil smluvně převzatou povinnost spravovat cizí majetek. V roce 2014 měl zprostředkovat prodej bytu, který patřil spolku, za nepřiměřeně nízkou kupní cenu. V té době byla obvyklá cena 1,3 milionu korun, byt ale byl prodán za 520 tisíc korun. 

„Mladší z mužů jako předseda spolku takto nevýhodnou smlouvu podepsal, čímž z hrubé nedbalosti také porušil smluvně převzatou povinnost opatrovat a spravovat cizí majetek. Prodejem bytu byla spolku způsobena škoda za téměř 800 tisíc korun,“ popsala mluvčí policie Iva Kormošová.

Staršímu z mužů hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let. Mladšímu hrozí jen 6 měsíců, protože se trestného činu dopustil z hrubé nedbalosti.

Kupující manželé za byt zaplatili staršímu muži v hotovosti, v účetnictví ale nebyla taková finanční částka vůbec evidována. Peníze si ponechal pro vlastní potřebu, čímž spolku způsobil další škodu za více jak půl milionu korun.

Tento muž není policii neznámý. Za dotační podvody a neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby už na tohoto muže podal státní zástupce na konci srpna obžalobu.

PSALI JSME: Muž podváděl při žádání o dotaci. Přišel si na více než milion korun 

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Žena uvěřila falešnému vojákovi speciálních pozemních sil americké...

středa, 12. prosince 2018, 13:44

Hradečtí policisté včera přijali oznámení o dalším podvodu na internetu. Žena přišla na služebnu a vypověděla, že se na...

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe, které sídlí v Hradci

pondělí, 10. prosince 2018, 16:25

Policie ČR se začala zajímat o státní podnik Povodí Labe, kriminalisté z Ústeckého kraje prověřují některé zakázky. Policisté si...

Na WC dochází ke znásilnění, slyšeli strážníci na tísňové lince. Na...

pondělí, 10. prosince 2018, 16:07

Operátor tísňové linky hradeckých městských strážníků přijal v pátek podvečerem telefonát, ve kterém mu mladík sdělil, že na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.