Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sliboval výhodné zhodnocení peněz, od klientů vylákal 65 milionů

 
pondělí, 3. prosince 2018, 18:10

Královéhradečtí kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání dvaapadesátiletého muže z Trutnovska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod. Muž měl od ledna 2008 do ledna 2017 vylákat z desítek klientů 65 milionů. Podvedeným slíbil zhodnocení jejich financí na akciových trzích.

„Od počátku věděl, že slibovanému zhodnocení ani vrácení jistin nebude schopen dostát, kdy tímto jednáním celkem 41 poškozeným způsobil škodu přesahující 65 milionů korun,“ řekla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Muž před podvedenými vystupoval jako úspěšný investor na burzách nebo obchodník s cennými papíry. Aby zvýšil svoji věrohodnost, vystavoval poškozeným směnky a prezentoval se jim rovněž svým majetkem, kam patřila například dvě luxusní vozidla či stádo s daňky. 

„Poškozeným vědomě nepravdivě tvrdil, že jejich peníze zhodnotí na celosvětových burzách obvykle s výnosem od 7,5 procenta do 25 procent ročně. Muži je kladeno za vinu, že tyto finanční prostředky investoval na burze pouze zčásti, částečně si je ponechal pro svoji potřebu nebo je použil na vyplacení dalších klientů,“ dodala mluvčí.

Zapůjčené peníze ve slibované výši nezhodnotil a půjčky nevrátil. V průběhu vyšetřování tohoto případu policisté zjistili, že proti obviněnému je vedeno insolvenční řízení, ke kterému přihlásilo své pohledávky přibližně 40 věřitelů.

„Muž nepopírá způsobenou škodu, avšak rozporuje, že by se uvedeného jednání dopustil s podvodným úmyslem. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let,“ uzavřela Burýšková.

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Hradecký krajský soud vyslechl v kauze Kladruby obžalované a odročil

pátek, 30. listopadu 2018, 17:49

Krajský soud v Hradci Králové dnes odročil hlavní líčení v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního...

Mladík slavil vítězství hradeckých hokejistů ničením věcí v ulicích,...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:49

Obyvatele Stěžer v polovině října šokovalo řádění neznámého vandala. Ráno zjistili, že v obci někdo shodil na zem 12 květináčů,...

Žena chovala 55 psů v hrůzných podmínkách, policisté ji je odebrali....

středa, 28. listopadu 2018, 17:49

Žena na Královédvorsku chovala padesát pět psů, fen a štěňat v malém domku a přilehlé stodole. Na základě trestního oznámení ji...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.