Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena chovala 55 psů v hrůzných podmínkách, policisté ji je odebrali. Při domovní prohlídce veterinář zachránil život jedné fence

 
středa, 28. listopadu 2018, 17:49

Žena na Královédvorsku chovala padesát pět psů, fen a štěňat v malém domku a přilehlé stodole. Na základě trestního oznámení ji policisté podezírali z možného týrání. Zvířata nakonec ženě odebrali a ji obvinili ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Žena chovala 55 psů v malém rodinném domku, přilehlé stodole a na nedostatečně zabezpečeném pozemku. V nevhodných podmínkách zvířatům nezajistila dostatečnou péči ani ošetření. „Chovatelka tak měla svým počínáním dlouhodobě psy zanedbávat a takového jednání se dopustit z hrubé nedbalosti,” objasnil mluvčí policie Lukáš Vincenc. Teď ji hrozí až šest měsíců za mřížemi.

Žena odmítala nabídky pomoc od starostky obce, městského úřadu Dvůr Králové nad Labem i veterinární správy. Právě inspektoři Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje provedli kontrolu chovaných psů a zjistili vážné porušení legislativy. Na šestačtyřicetiletou ženu proto podali trestní oznámení, kterým se v polovině května tohoto roku začali zabývat policisté. Soudce Okresního soudu v Trutnově následně vydal souhlas k domovní prohlídce.

Při prohlídce inspektoři odebrali ženě 55 psů. Mysleli si přitom, že jich chová méně. Počet narostl o dvě štěňata. „V jednom případě také veterinář zabránil úmrtí fenky na poslední chvíli,” uvedl Vincenc. Ženu policisté podezírali z týrání zvířat, hrozilo ji až pět let za mřížemi. „Po vyhodnocení všech důkazů a okolností však kriminalisté jednání chovatelky překvalifikovali na přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,” dodal policejní mluvčí. Ženě nyní hrozí až šest měsíců vězení.

Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 28. listopadu 2018, 11:37

Výbuch plynu zdevastoval byt na Smetanově nábřeží, po roce policie...

středa, 28. listopadu 2018, 11:29

Na konci loňského října otřásl panelovým domem na hradeckém Smetanově nábřeží výbuch plynu. Po ročním vyšetřování případu...

Drogově závislá dvojice kradla měď na Pražském Předměstí, policisté...

pondělí, 26. listopadu 2018, 13:58

Dnes před půl čtvrtou hodinou ranní přijali policisté na lince 158 oznámení o dvou osobách, které vnikly na soukromý pozemek na...

Exnáměstka Královéhradeckého kraje soudí za rentgeny, vinu odmítl

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 16:42

Krajský soud v Hradci Králové se dnes začal nanovo zabývat případem někdejšího prvního náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.