Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena chovala 55 psů v hrůzných podmínkách, policisté ji je odebrali. Při domovní prohlídce veterinář zachránil život jedné fence

 
středa, 28. listopadu 2018, 17:49

Žena na Královédvorsku chovala padesát pět psů, fen a štěňat v malém domku a přilehlé stodole. Na základě trestního oznámení ji policisté podezírali z možného týrání. Zvířata nakonec ženě odebrali a ji obvinili ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Žena chovala 55 psů v malém rodinném domku, přilehlé stodole a na nedostatečně zabezpečeném pozemku. V nevhodných podmínkách zvířatům nezajistila dostatečnou péči ani ošetření. „Chovatelka tak měla svým počínáním dlouhodobě psy zanedbávat a takového jednání se dopustit z hrubé nedbalosti,” objasnil mluvčí policie Lukáš Vincenc. Teď ji hrozí až šest měsíců za mřížemi.

Žena odmítala nabídky pomoc od starostky obce, městského úřadu Dvůr Králové nad Labem i veterinární správy. Právě inspektoři Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje provedli kontrolu chovaných psů a zjistili vážné porušení legislativy. Na šestačtyřicetiletou ženu proto podali trestní oznámení, kterým se v polovině května tohoto roku začali zabývat policisté. Soudce Okresního soudu v Trutnově následně vydal souhlas k domovní prohlídce.

Při prohlídce inspektoři odebrali ženě 55 psů. Mysleli si přitom, že jich chová méně. Počet narostl o dvě štěňata. „V jednom případě také veterinář zabránil úmrtí fenky na poslední chvíli,” uvedl Vincenc. Ženu policisté podezírali z týrání zvířat, hrozilo ji až pět let za mřížemi. „Po vyhodnocení všech důkazů a okolností však kriminalisté jednání chovatelky překvalifikovali na přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,” dodal policejní mluvčí. Ženě nyní hrozí až šest měsíců vězení.

Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 28. listopadu 2018, 11:37

Výbuch plynu zdevastoval byt na Smetanově nábřeží, po roce policie...

středa, 28. listopadu 2018, 11:29

Na konci loňského října otřásl panelovým domem na hradeckém Smetanově nábřeží výbuch plynu. Po ročním vyšetřování případu...

Drogově závislá dvojice kradla měď na Pražském Předměstí, policisté...

pondělí, 26. listopadu 2018, 13:58

Dnes před půl čtvrtou hodinou ranní přijali policisté na lince 158 oznámení o dvou osobách, které vnikly na soukromý pozemek na...

Exnáměstka Královéhradeckého kraje soudí za rentgeny, vinu odmítl

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 16:42

Krajský soud v Hradci Králové se dnes začal nanovo zabývat případem někdejšího prvního náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.