Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ukrajinec se v Hradci vydával za svého bratra z Maďarska. Kromě vyhoštění ho možná čekají tři léta ve vězení

 
čtvrtek, 22. listopadu 2018, 15:31

Na příjezdu z dálnice D11 do Hradce Králové kontrolovala na začátku tohoto týdne hlídka cizinecké policie třiatřicetiletého cizince. Muž byl však bez dokladů a nebyl schopen prokázat svoji totožnost. Lámanou češtinou se snažil policisty přesvědčit, že je občan Maďarska. Na služebně se ale ukázalo, že je vše jinak.

Na stanici byl muž vyslechnut a cizinecká policie odeslala do Maďarska žádost o potvrzení jeho výpovědi.

„Maďarská strana následně potvrdila existenci totožnosti, uváděné kontrolovaným cizincem, což doložila i zasláním fotografie, přičemž podoba s kontrolovaným cizincem byla více, než zjevná. I když se na první pohled jevilo vše v pořádku, zkušení policisté z cizinecké policie se nenechali zmást a  pro některé rozpory v cizincově výpovědi přistupili k sejmutí otisků prstů,“ sdělila mluvčí policie Lenka Burýšková.

Jejich podezření se nakonec potvrdilo. Z výsledku porovnání daktyloskopických karet bylo zjištěno, že se ve skutečnosti jedná o státního příslušníka Ukrajiny, vedeného v evidenci nežádoucích osob, který má navíc zákaz pobývat na celém území Evropské unie. Netrvalo dlouho a ještě vyšlo najevo, že se muž vydává za svého bratra, který je skutečně občanem Maďarska.

„S cizincem proto policisté zahájili správní řízení, ve kterém bude přistoupeno k jeho nucenému vyhoštění z členských zemí Evropské unie. Současně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až na tři léta,“ uzavřela Burýšková.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 15. listopadu 2018, 14:40

U letiště probíhá rekonstrukce nehody z konce září, kdy ujíždějící...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 14:20

U hradeckého letiště probíhá rekonstrukce dopravní nehody z konce září, kdy sedmadvacetiletý řidič, který ujížděl s kradeným...

Aktualizováno 14. listopadu 2018, 12:45

VIDEO: Žena platila ukradenou platební kartou, hledá ji policie

středa, 14. listopadu 2018, 12:38

Již od 8. září řeší hradecká policie případ krádeže peněženky, která byla na odloženém batohu vedle spícího muže na zastávce MHD...

Zásahová jednotka si došla pro čtveřici, která přepadla muže v jeho...

středa, 14. listopadu 2018, 10:19

Královéhradečtí kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování loupežného přepadení pětatřicetiletého muže z Červenokostelecka,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.