Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ukrajinec se v Hradci vydával za svého bratra z Maďarska. Kromě vyhoštění ho možná čekají tři léta ve vězení

 
čtvrtek, 22. listopadu 2018, 15:31

Na příjezdu z dálnice D11 do Hradce Králové kontrolovala na začátku tohoto týdne hlídka cizinecké policie třiatřicetiletého cizince. Muž byl však bez dokladů a nebyl schopen prokázat svoji totožnost. Lámanou češtinou se snažil policisty přesvědčit, že je občan Maďarska. Na služebně se ale ukázalo, že je vše jinak.

Na stanici byl muž vyslechnut a cizinecká policie odeslala do Maďarska žádost o potvrzení jeho výpovědi.

„Maďarská strana následně potvrdila existenci totožnosti, uváděné kontrolovaným cizincem, což doložila i zasláním fotografie, přičemž podoba s kontrolovaným cizincem byla více, než zjevná. I když se na první pohled jevilo vše v pořádku, zkušení policisté z cizinecké policie se nenechali zmást a  pro některé rozpory v cizincově výpovědi přistupili k sejmutí otisků prstů,“ sdělila mluvčí policie Lenka Burýšková.

Jejich podezření se nakonec potvrdilo. Z výsledku porovnání daktyloskopických karet bylo zjištěno, že se ve skutečnosti jedná o státního příslušníka Ukrajiny, vedeného v evidenci nežádoucích osob, který má navíc zákaz pobývat na celém území Evropské unie. Netrvalo dlouho a ještě vyšlo najevo, že se muž vydává za svého bratra, který je skutečně občanem Maďarska.

„S cizincem proto policisté zahájili správní řízení, ve kterém bude přistoupeno k jeho nucenému vyhoštění z členských zemí Evropské unie. Současně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až na tři léta,“ uzavřela Burýšková.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 15. listopadu 2018, 14:40

U letiště probíhá rekonstrukce nehody z konce září, kdy ujíždějící...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 14:20

U hradeckého letiště probíhá rekonstrukce dopravní nehody z konce září, kdy sedmadvacetiletý řidič, který ujížděl s kradeným...

Aktualizováno 14. listopadu 2018, 12:45

VIDEO: Žena platila ukradenou platební kartou, hledá ji policie

středa, 14. listopadu 2018, 12:38

Již od 8. září řeší hradecká policie případ krádeže peněženky, která byla na odloženém batohu vedle spícího muže na zastávce MHD...

Zásahová jednotka si došla pro čtveřici, která přepadla muže v jeho...

středa, 14. listopadu 2018, 10:19

Královéhradečtí kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování loupežného přepadení pětatřicetiletého muže z Červenokostelecka,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.