Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ocelové špony prodávali nadvakrát, přišli si na více jak milion korun

 
úterý, 13. listopadu 2018, 18:39, aktualizováno 13. listopadu 2018, 18:44

Dva spolupachatelé z náchodské společnosti podváděli firmu vykupující druhotné suroviny, způsobili ji škodu 1,2 milionu. Řidič prodával náklad šrotu hned dvěma firmám najednou, jindy jej účtoval nadvakrát jen jedné firmě. Jednatel společnosti mu za to vyplácel podíl.

Důvěry zaměstnanců firmy zneužíval řidič náchodské společnosti zabývající se výkupem a prodejem druhotných surovin. Sedmačtyřicetiletý řidič vymyslel, že jeden náklad může prodat hned dvěma firmám najednou. Jindy dokonce stejný náklad vyúčtoval nadvakrát jedné firmě. Přitom využil toho, že do výkupny jezdil často a její zaměstnanci ho tolik proto nekontrolovali.

Dvaačtyřicetiletý jednatel společnosti pak řidiči vyplácel podíl, čímž si přišel na téměř 770 tisíc korun. „Oba se k trestné činnosti přiznali. Řidič uvedl, že si chtěl finančně přilepšit a jednatel zase přilepšit své společnosti,” popsala motivaci obou podvodníků mluvčí policie Iva Kormošová. Nyní jim hrozí dva až osm let za mřížemi.

Podle hradeckých kriminalistů řidič vždy s plným vozidlem ocelových špon najel na váhu ve výkupně šrotu, část odsypal a nepozorovaně opustil areál. „Zbylý materiál navezl do další výkupny, jež byla opodál. Zde zbytek špon vysypal a vrátil se zpět do první firmy, kde se jako prázdný zvážil,” popsala Kormošová. Z obou firem pak přišly váženky s uhrazenou platbou.

Někdy dokonce náklad vyúčtoval nadvakrát jedné firmě. „Obsluze váhy řekl, že bude mít ještě jeden závoz, a že prázdné vozidlo zváží teprve poté, co ho doveze. Z plného nákladu však opět odsypal pouze část a do firmy se vrátil s určitým časovým odstupem, kdy se s tímto zbytkem nechal zvážit jako s novým závozem,” objasnila postup podvodníka Kormošová. Jelikož řidič vozil do výkupny surovin často, zaměstnanci ho znali a tolik ho nekontrolovali.

Na chybějící materiál v poškozené firmě přišla až hloubková kontrola. Ta odhalila, že se během necelých dvou let ztratilo okolo 200 tun materiálu. Sami provedli šetření a podezření padlo na uvedeného řidiče. Policisté pak zajistili důkazy ve formě doložených váženek, faktur, výpisů z účtů i samotné časové osy. Machinací s nákladem se měl řidič dopustit ve 34 případech.

Jednatel společnosti, pro kterou řidič pracoval, muži vyplácel podíl z podvodného výdělku. Ten si tak přišel na bezmála 770 tisíc korun. Oba spolupachatelé se k trestné činnosti přiznali. „Řidič uvedl, že si chtěl finančně přilepšit a jednatel zase přilepšit své společnosti,” dodala Kormošová. Oběma spolupachatelům hrozí od dvou do osmi let za mřížemi. Hradečtí kriminalisté je obvinili z trestného činu podvod ve spolupachatelství.

 


 

Kam dál?

Dvě opilé ženy měly zájem o stejného muže, tak se porvaly a zmlátily...

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:54

Hned dvě opilecké potyčky musely o víkendu řešit hlídky městské policie. Po jedné skončil agresivní muž na záchytce. Při druhé se...

Syn zaslal svému otci do vězení pervitin, oběma hrozí mnohaleté tresty

pondělí, 12. listopadu 2018, 09:12

V zásilce do věznice Valdice na Jičínsku byl nalezen pervitin. Při vyšetřování se zjistilo, že ho měl zaslat syn svému otci. V...

Policie pátrá po zloději mobilního záchodu, někdo na Královéhradecku...

pátek, 9. listopadu 2018, 16:40

Bizarním případem se musí nyní zabývat policisté. Někdo u obce Čánka na Rychnovsku ukradl v uplynulých dnech mobilní záchod, jež...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.