Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ocelové špony prodávali nadvakrát, přišli si na více jak milion korun

 
úterý, 13. listopadu 2018, 18:39, aktualizováno 13. listopadu 2018, 18:44

Dva spolupachatelé z náchodské společnosti podváděli firmu vykupující druhotné suroviny, způsobili ji škodu 1,2 milionu. Řidič prodával náklad šrotu hned dvěma firmám najednou, jindy jej účtoval nadvakrát jen jedné firmě. Jednatel společnosti mu za to vyplácel podíl.

Důvěry zaměstnanců firmy zneužíval řidič náchodské společnosti zabývající se výkupem a prodejem druhotných surovin. Sedmačtyřicetiletý řidič vymyslel, že jeden náklad může prodat hned dvěma firmám najednou. Jindy dokonce stejný náklad vyúčtoval nadvakrát jedné firmě. Přitom využil toho, že do výkupny jezdil často a její zaměstnanci ho tolik proto nekontrolovali.

Dvaačtyřicetiletý jednatel společnosti pak řidiči vyplácel podíl, čímž si přišel na téměř 770 tisíc korun. „Oba se k trestné činnosti přiznali. Řidič uvedl, že si chtěl finančně přilepšit a jednatel zase přilepšit své společnosti,” popsala motivaci obou podvodníků mluvčí policie Iva Kormošová. Nyní jim hrozí dva až osm let za mřížemi.

Podle hradeckých kriminalistů řidič vždy s plným vozidlem ocelových špon najel na váhu ve výkupně šrotu, část odsypal a nepozorovaně opustil areál. „Zbylý materiál navezl do další výkupny, jež byla opodál. Zde zbytek špon vysypal a vrátil se zpět do první firmy, kde se jako prázdný zvážil,” popsala Kormošová. Z obou firem pak přišly váženky s uhrazenou platbou.

Někdy dokonce náklad vyúčtoval nadvakrát jedné firmě. „Obsluze váhy řekl, že bude mít ještě jeden závoz, a že prázdné vozidlo zváží teprve poté, co ho doveze. Z plného nákladu však opět odsypal pouze část a do firmy se vrátil s určitým časovým odstupem, kdy se s tímto zbytkem nechal zvážit jako s novým závozem,” objasnila postup podvodníka Kormošová. Jelikož řidič vozil do výkupny surovin často, zaměstnanci ho znali a tolik ho nekontrolovali.

Na chybějící materiál v poškozené firmě přišla až hloubková kontrola. Ta odhalila, že se během necelých dvou let ztratilo okolo 200 tun materiálu. Sami provedli šetření a podezření padlo na uvedeného řidiče. Policisté pak zajistili důkazy ve formě doložených váženek, faktur, výpisů z účtů i samotné časové osy. Machinací s nákladem se měl řidič dopustit ve 34 případech.

Jednatel společnosti, pro kterou řidič pracoval, muži vyplácel podíl z podvodného výdělku. Ten si tak přišel na bezmála 770 tisíc korun. Oba spolupachatelé se k trestné činnosti přiznali. „Řidič uvedl, že si chtěl finančně přilepšit a jednatel zase přilepšit své společnosti,” dodala Kormošová. Oběma spolupachatelům hrozí od dvou do osmi let za mřížemi. Hradečtí kriminalisté je obvinili z trestného činu podvod ve spolupachatelství.

 


 

Kam dál?

Dvě opilé ženy měly zájem o stejného muže, tak se porvaly a zmlátily...

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:54

Hned dvě opilecké potyčky musely o víkendu řešit hlídky městské policie. Po jedné skončil agresivní muž na záchytce. Při druhé se...

Syn zaslal svému otci do vězení pervitin, oběma hrozí mnohaleté tresty

pondělí, 12. listopadu 2018, 09:12

V zásilce do věznice Valdice na Jičínsku byl nalezen pervitin. Při vyšetřování se zjistilo, že ho měl zaslat syn svému otci. V...

Policie pátrá po zloději mobilního záchodu, někdo na Královéhradecku...

pátek, 9. listopadu 2018, 16:40

Bizarním případem se musí nyní zabývat policisté. Někdo u obce Čánka na Rychnovsku ukradl v uplynulých dnech mobilní záchod, jež...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.