Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž kradl peníze a tablety přímo ve firmě, kde pracoval. Teď spadla klec

 
úterý, 6. listopadu 2018, 12:01

Hradečtí policisté dopadli v minulém týdnu muže, který okrádal vlastního zaměstnavatele. Z firmy na Slezském Předměstí postupně odnesl čtyři ještě zabalené tablety a deset tisíc v hotovosti. Svého činu nyní lituje, hrozí mu až dva roky vězení.

Ve firmě sídlící na Slezském Předměstí se na začátku června ztratily čtyři úplně nové tablety. „Jelikož se v tu dobu ve firmě stěhovalo, zaměstnanci se domnívali, že tablety jsou někde zastrčené a ztrátu nehlásili,” vysvětlila policejní mluvčí Iva Kormošová. O měsíc později však ve stejné firmě zmizelo deset tisíc korun.

Peníze někdo vzal ze tří příručních pokladen, jež byly uloženy v šuplících pracovních stolů. Krádež nahlásili policistům, kteří zjistili, že by lup mohl mít na svědomí zaměstnanec firmy. „Podezření se ukázalo jako pravdivé a muž se navíc po předložení důkazů přiznal i ke krádeži tabletů,” popsala Kormošová. Na svou obhajobu prý uvedl, že byl ve finanční tísni.

Dvaatřicetiletý muž z Hradce Králové ukradené tablety prodal, aby splatil svůj dluh. Činu lituje a slíbil, že škodu ve výši téměř 30 tisíc korun svému zaměstnavateli zaplatí. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Chalupáři odjeli, zloději přijeli. Policie řeší první vykradené chaty

úterý, 6. listopadu 2018, 10:42

Chalupářskou sezónu střídá zlodějská. Na dlouhé týdny v těchto dnech opouštějí mnozí chataři své příbytky a nechávají je...

Aktualizováno 2. listopadu 2018, 14:13

Ve Štefánikově ulici zapaloval v noci neznámý žhář kontejnery, hořelo...

pátek, 2. listopadu 2018, 13:59

Nepěkný pohled se dnes ráno naskytl kolemjdoucím a posléze i zaměstnancům Hradeckých služeb ve Štefánikově ulici. Kolem druhé...

Kradl v obchodních domech a ukrýval se před policií. Prozradila ho...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 13:14

Hradecká policie včera ukončila vyšetřování případu dvou krádeží, ze kterých je podezřelý pětatřicetiletý muž z Pardubicka, který...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.