Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhrožovali lidem, že zabijí jejich rodiny, teď oběma agresorům hrozí až osm let vězení

 
pátek, 12. října 2018, 16:40

Policie v tomto týdnu zatkla dva muže, po kterých bylo vyhlášené celostátní pátrání. Oba vyhrožovali a napadli své známé, kteří jim dlužili peníze. Agresorům hrozí až osm let za mřížemi. Na soud si počkají ve vazbě.

Policisté v týdnu zadrželi dva muže, po kterých bylo vyhlášené celostátní pátrání. Ti společně v sobotu odpoledne napadli dva své známé před restaurací v Nechanicích. Napadení jim vraceli peníze, vrácená částka se však obviněným mužům nelíbila a chtěli po nich další peníze. Vyhrožovali jim, že zabijí je i jejich rodiny a několikrát je udeřili pěstí do obličeje.

Mladšího z mužů se strážníkům podařilo zadržet v pondělí dopoledne na Bydžovsku v místě jeho bydliště. Starší muž se ukrýval v Novém Bydžově až do úterního rána. V pátrání byl kvůli předchozí trestné činnosti označen jako nebezpečný pachatel. Policisté se obávali, že je ozbrojen, při zatýkání mu proto hrozili střelnou zbraní.

Třicetiletého muže obvnili policisté pouze z vydírání. Třiatřicetiletý recidivista je kromě vydírání obviněn také z nebezpečného vyhrožování a zpronevěry. Těch se měl dopustit v minulém měsíci, kdy převzal 1,1 milionu korun od ženy, které měl na základě smlouvy o dílo zrekonstruovat dům.

„Práce měl ukončit 1.10.2018, což však nedodržel a z celkové částky minimálně 600 tisíc použil pro vlastní potřebu. Když žena po něm chtěla práci nebo peníze zpět, začal ji slovně urážet a vyhrožovat usmrcením jejím i celé její rodiny,” popsala jednání staršího z obžalovaných mluvčí policie Iva Kormošová. Oběma mužům hrozí až osmileté vězení. Na soud budou čekat ve vazební věznici.

Foto pixabay.com | Zdroj Policie ČR
 


 

Kam dál?

Bodla mě přítelkyně, slyšeli hradečtí strážníci na tísňové lince....

úterý, 9. října 2018, 14:43

Krátce před sobotní půlnocí přijali strážníci hradecké městské policie žádost o pomoc. Volající uvedl, že byl napaden přítelkyní,...

VIDEO: Ukradl hodinky za 34 tisíc, teď po něm pátrá policie

pondělí, 8. října 2018, 14:10

Muž oblafnul prodavačku hodinek. V nestřeženém momentu si zřejmě odnesl hodinky za 34 tisíc. Krádež se stala v obchodním domě na...

VIDEO: Poznáte muže podezřelého z vloupání do auta?

pátek, 5. října 2018, 09:07

Hradečtí policisté již od 9. září řeší případ, kdy se na parkovišti v Malšovicích pokusil zloděj v pravé poledne dostat do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.