Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlídka strážníků si všimla dvou řidičů porušujících předpisy, oba měli pozitivní test na drogy

 
čtvrtek, 4. října 2018, 12:40

Hned se dvěma "příznivci drog za volantem" se během jediné noci setkali strážníci hradecké městské policie. Oba šoféři na sebe upoutali pozornost porušením dopravních předpisů.

„První z nich vjel se svým vozidlem BMW do jednosměrné ulice v protisměru. Poté, co ho strážníci zastavili, mladý řidič tvrdil, že si neuvědomil, že je v jednosměrce a omlouvá se,“ řekla mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

Pak dodal, že nechce mít problémy, protože v minulosti měl za jízdu pod vlivem návykové látky zákaz řízení. Během jednání však působil velmi neklidně. „Nakonec přiznal, že před dvěma dny požil návykovou látku. Provedená orientační zkouška potvrdila přítomnost cannabisu,“ dodala mluvčí.

O dvě hodiny později vjel Mercedes do pěší zóny, jeho řidič prý totiž nevěděl, že se do pěší zóny vjíždět nesmí. „Při projednávání přestupku byl nervózní a neustále přecházel z místa na místo. Dechová zkouška mu alkohol neprokázala, ale orientační vyšetření na přítomnost omamné a psychotropní látky bylo pozitivní na cannabis a amfetamin,“ uvedla Kněžourová.

Oba mladé řidiče si k dořešení převzala Policie ČR.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Hradecký soud projedná údajnou korupci v litoměřické justici

čtvrtek, 4. října 2018, 07:58

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové se má dnes začít zabývat údajnou korupcí bývalých litoměřických soudců Josefa Knotka a...

Hradecký soud uložil za milionové podvody osm let vězení

středa, 3. října 2018, 15:25

Krajský soud v Hradci Králové dnes potrestal osmiletým vězením Michala Morcha za podvod. Podle obžaloby muž způsobil poškozeným...

Výslechy svědků pokračuje kauza manželů obžalovaných z vražd

úterý, 2. října 2018, 12:35

Krajský soud v Hradci Králové dnes dopoledne pokračoval výslechem svědků v kauze bývalých manželů obžalovaných z loupežné vraždy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.