Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finanční poradce šest let lákal peníze z důvěřivých klientů, přišel si na tři a půl milionu

 
čtvrtek, 27. září 2018, 10:20

Finanční poradce během šesti let zpronevěřil tři a půl milionu korun. O peníze přitom obral vlastní klienty. Lákal je na vysoké zhodnocení v horizontu několika měsíců. Podvodník působil na Náchodsku jako zástupce zavedené poradenské firmy.

Náchodští kriminalisté řeší případ podvodného finančního poradce. Ten měl vábit peníze od svých klientů, aby je následně zpronevěřil. Během šesti let si měl takto přijít na tři a půl milionu korun. „Peníze lákal z lidí pod záminkou nadstandartního zhodnocení finančních prostředků, ty následně používal pro svoji potřebu,” popsala policejní mluvčí Eva Prachařová. Nejčastěji nabízel výhodné zhodnocení těm zákazníkům, kterým vyřizoval konsolidaci půjček.

Muž působil na Náchodsku jako zástupce zavedené poradenské firmy. Poškozeným klientům tvrdil, že jejich peníze zhodnotí až o osmdesát procent, a to v krátkém období od třech měsíců, až do jednoho roku. Používal přitom také legendu, že si půjčuje na vlastní podnikání. Předání peněz probíhalo nejčastěji v hotovosti hotovosti přímo před bankou, kde si podvedení vyřídili půjčku.

„Zpočátku muž své sliby částečně plnil, platil za klienty splátky úvěru, některým dokonce i část vylákaných peněz vrátil. O své zapůjčené peníze se však museli klienti stále hlásit a připomínat. Žádnému z nich přitom nepředal oněch slibovaných osmdesát procent navíc," dodala policejní mluvčí.

Podvodný finanční poradce působil podle kriminalistů hlavně na Náchodsku. Nevylučují však, že by někteří poškození mohli být i odjinud. Obracejí se proto na veřejnost. Máte-li pocit, že jste se také stali obětmi popsaného podvodu vykutáleného finančního poradce, učiňte oznámení na kriminální policii v Náchodě.

Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Řidič, který včera smetl policejní vozidlo, není žádný svatoušek. Byl...

středa, 26. září 2018, 15:45

Případem včerejší nehody ukradeného auta a policejního vozu nedaleko letiště v Hradci Králové se dnes začali zabývat...

Vyráběl a prodával "perník". Inkasoval osm set korun za gram

středa, 26. září 2018, 10:20

Hradečtí kriminalisté v těchto dnech obvinili devětadvacetiletého muže z Královéhradecka, který měl vyrábět a prodávat pervitin....

Dvaačtyřicetiletý cizinec si u pole "opečovával" konopí, sklidili mu...

středa, 26. září 2018, 09:15

Další případ pěstování konopí řeší od pátku broumovští policisté. Dvaačtyřicetiletého cizince načapali zrovna ve chvíli, kdy se o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.