Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městští strážníci o víkendu řešili opilce, rušení nočního klidu nebo odložené činčily

 
pondělí, 17. září 2018, 15:15

Další náročný víkend absolvovali hradečtí strážníci. Během uplynulých dní řešili téměř 300 událostí. Tradičně "nechyběli" opilci, zahozené injekční stříkačky nebo rušení nočního klidu. Krátkodobě se musela městská policie postarat i o dvě odložené činčily.

Mimo běžné hlídkové činnosti přijali strážníci i velké množství stížností. Devětkrát vyjížděly hlídky řešit stížnost na špatné parkování a stejný počet oznámení se týkal i rušení nočního klidu. 

„Hlučné oslavy na zahradách, vysokoškolských kolejích, otevřená okna restaurací, ale i partnerské hádky rušily spánek místních obyvatel. Ve většinou případů se strážníci setkali s pochopením, a lidé se s omluvou ztišili. Tři muži však vypité množství alkoholu nezvládli, narušovali veřejný pořádek a ohrožovali své zdraví,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Kněžourová. K vystřízlivění proto museli být převezeni na protialkoholní záchytnou stanici.

V jednom případě museli strážníci zasahovat v hale vlakového nádraží, kde opilý cestující „diskutoval“ s ostrahou a odmítal budovu opustit.  Ve čtyři hodiny ráno pak jeli ke starší ženě, která měla utkvělou představu, že jí někdo ze střechy ukradl střešní hřebeny. 

„V neděli večer, při uzavírání hradeckých teras, nalezli strážníci osobu hledanou Policií ČR. Muž seděl na lavičce a spal. Po jeho probuzení a ověření totožnosti bylo zjištěno, že je v pátrání,“ dodala mluvčí. 

Městští policisté také prověřovali dvě oznámení, která se týkala „hluchoněmých výběrčích“, kteří se opět, naštěstí však marně, pokoušeli vymámit z kolemjdoucích peníze.

Během víkendu byly nalezeny i čtyři injekční stříkačky. Infekční materiál byl umístěn do kontejneru, který bude předán k odborné likvidaci. 

Odchytová služba převážela do útulku jednoho psa, do depozitu jednu kočku a v Zooparku Stěžery skončily dvě činčily, které někdo odhodil v krabici ke kontejnerům.

Napsal Tomáš Vodička | Zdroj Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 17. září 2018, 12:59

Jednačtyřicetiletý muž vylákal od známých téměř 90 milionů korun,...

pondělí, 17. září 2018, 12:32

Z podvodu obvinili v těchto dnech hradečtí kriminalisté jednačtyřicetiletého muže z Jaroměře. Podle nich měl v letech 2011 až...

Hradecký soud potrestal výrobu marihuany až 5,5 lety vězení

sobota, 15. září 2018, 13:20

Hradecký krajský soud včera potrestal trojici mužů obžalovaných z výroby a prodeje marihuany. Pavel Jurný dostal 5,5 roku vězení...

V Hradci řádili zloději pohonných hmot. Za necelý týden někdo navrtal...

čtvrtek, 13. září 2018, 13:15

Hradečtí policisté mají za necelý týden nahlášeno již 8 vozidel s navrtanou nádrží. Majitelům z aut "vyteklo" přibližně 160 litrů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.