Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městští strážníci o víkendu řešili opilce, rušení nočního klidu nebo odložené činčily

 
pondělí, 17. září 2018, 15:15

Další náročný víkend absolvovali hradečtí strážníci. Během uplynulých dní řešili téměř 300 událostí. Tradičně "nechyběli" opilci, zahozené injekční stříkačky nebo rušení nočního klidu. Krátkodobě se musela městská policie postarat i o dvě odložené činčily.

Mimo běžné hlídkové činnosti přijali strážníci i velké množství stížností. Devětkrát vyjížděly hlídky řešit stížnost na špatné parkování a stejný počet oznámení se týkal i rušení nočního klidu. 

„Hlučné oslavy na zahradách, vysokoškolských kolejích, otevřená okna restaurací, ale i partnerské hádky rušily spánek místních obyvatel. Ve většinou případů se strážníci setkali s pochopením, a lidé se s omluvou ztišili. Tři muži však vypité množství alkoholu nezvládli, narušovali veřejný pořádek a ohrožovali své zdraví,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Kněžourová. K vystřízlivění proto museli být převezeni na protialkoholní záchytnou stanici.

V jednom případě museli strážníci zasahovat v hale vlakového nádraží, kde opilý cestující „diskutoval“ s ostrahou a odmítal budovu opustit.  Ve čtyři hodiny ráno pak jeli ke starší ženě, která měla utkvělou představu, že jí někdo ze střechy ukradl střešní hřebeny. 

„V neděli večer, při uzavírání hradeckých teras, nalezli strážníci osobu hledanou Policií ČR. Muž seděl na lavičce a spal. Po jeho probuzení a ověření totožnosti bylo zjištěno, že je v pátrání,“ dodala mluvčí. 

Městští policisté také prověřovali dvě oznámení, která se týkala „hluchoněmých výběrčích“, kteří se opět, naštěstí však marně, pokoušeli vymámit z kolemjdoucích peníze.

Během víkendu byly nalezeny i čtyři injekční stříkačky. Infekční materiál byl umístěn do kontejneru, který bude předán k odborné likvidaci. 

Odchytová služba převážela do útulku jednoho psa, do depozitu jednu kočku a v Zooparku Stěžery skončily dvě činčily, které někdo odhodil v krabici ke kontejnerům.

Napsal Tomáš Vodička | Zdroj Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 17. září 2018, 12:59

Jednačtyřicetiletý muž vylákal od známých téměř 90 milionů korun,...

pondělí, 17. září 2018, 12:32

Z podvodu obvinili v těchto dnech hradečtí kriminalisté jednačtyřicetiletého muže z Jaroměře. Podle nich měl v letech 2011 až...

Hradecký soud potrestal výrobu marihuany až 5,5 lety vězení

sobota, 15. září 2018, 13:20

Hradecký krajský soud včera potrestal trojici mužů obžalovaných z výroby a prodeje marihuany. Pavel Jurný dostal 5,5 roku vězení...

V Hradci řádili zloději pohonných hmot. Za necelý týden někdo navrtal...

čtvrtek, 13. září 2018, 13:15

Hradečtí policisté mají za necelý týden nahlášeno již 8 vozidel s navrtanou nádrží. Majitelům z aut "vyteklo" přibližně 160 litrů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.