Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Recidivista v podmínce kradl jízdní kola. Navíc se dopustil zpronevěry a ublížení na zdraví

 
středa, 12. září 2018, 11:52

V tomto týdnu policisté objasnili krádeže kol, ke kterým došlo během června a července v Hradci Králové a Rychnově nad Kněžnou. Dvaadvacetiletý muž, který je z krádeží obviněn, má "na krku" také trestné činy ublížení na zdraví, neoprávněné opatření platebního prostředku a zpronevěra.

„Policisté muži prokázali, že odcizil šest kol a jednu koloběžku v celkové hodnotě převyšující částku 44 tisíc korun. Dále mu prokázali, že na konci května na Eliščině nábřeží bezdůvodně napadl slovně a poté fyzicky jiného muže,“ uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Obviněný měl v jednom hradeckém tenisovém klubu také ukrást tašku, ve které byl mobilní telefon, tenisová raketa, bunda a peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. S ní zaplatil v nedalekém obchodu. Touto krádeží způsobil škodu téměř 6,5 tisíce korun.

„Z přečinu zpronevěry je muž obviněn proto, že si od známé půjčil její kolo v hodnotě 10 tisíc korun, které však vzápětí za 3 tisíce prodal. Obviněný muž se k trestné činnosti přiznal a do výslechu uvedl, že kradl z důvodu finanční tíže a peníze použil pro vlastní potřebu,“ dodala mluvčí.

Muži, který byl za podobné činy v letošním a loňském roce již trestán, čili je v podmínce, hrozí až 5 let za mřížemi.

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 11. září 2018, 13:38

Hradečtí kriminalisté obvinili čtyřiatřicetiletého advokáta. Viní ho...

úterý, 11. září 2018, 13:27

Z přečinu nadržování obvinili kriminalisté v těchto dnech čtyřiatřicetiletého advokáta z Hradce Králové. Hrozí mu až čtyři roky...

Opilý muž ohrožoval svoji matku. Domluvit mu museli strážníci

pondělí, 10. září 2018, 13:13

V dnešních brzkých ranních hodinách přijalo operační středisko městské policie žádost o vyslání hlídky. Vyděšená žena potřebovala...

Honička v centru Hradce. Městští strážníci pronásledovali ujíždějící...

pondělí, 10. září 2018, 12:30

Při běžné kontrole veřejného pořádku v ulicích Hradce Králové si ve čtvrtek hlídka městské policie všimla dvou vozidel, jejichž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.