Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava silnice na Jičín a Náchod

 
neděle, 8. července 2018, 15:10

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí zkomplikuje oprava frekventované výpadové silnice z města směrem na Jičín a Náchod. Oprava silnice v Koutníkově ulici potrvá do poloviny září. Na 1,5 kilometru dlouhém úseku jsou nyní tři jízdní pruhy, dva z města a jeden vedoucí do města. Po dobu opravy bude provoz zúžen na dva pruhy.

Oprava silnice bude mluvčí stavební firmy Eurovia CS Ivety Štočkové rozdělena do několika navazujících etap, aby byl na výpadovce zachován provoz. Dočasně budou omezeny vjezdy do areálů a objektů u silnice. Stavbaři postupně po jednotlivých jízdních pruzích kompletně vymění povrch silnice. „Součástí prací bude také obnova vodorovného a svislého dopravního značení a pracovat se bude také na inženýrských sítích,“ uvedla Štočková.

Již od pondělí 2. července stavbaři opravují frekventovaný kruhový objezd Brněnská, který je na opačném konci města než Koutníkova ulice. Objezd Brněnská je na silničním okruhu města a začíná na něm hlavní silnice z města směrem na Brno a Olomouc. Dopravu zatím oprava objezdu nijak výrazně nezkomplikovala. Policie to přičetla slabšímu prázdninovému provozu a tomu, že mnoho lidí mělo o zkráceném pracovním týdnu volno. Omezení na objezdu budou trvat do začátku září, zcela by měly být opravy hotovy do konce října.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Po rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky

čtvrtek, 5. července 2018, 19:38

Po zhruba dvouměsíční rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky. Zanedlouho lanovou dráhu začnou využívat...

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava kruhového objezdu Brněnská

neděle, 1. července 2018, 18:30

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí značně zkomplikuje oprava okružní křižovatky Brněnská na silničním okruhu...

V závěru školního roku zvýší městská policie dohled na přechodech....

středa, 27. června 2018, 19:10

Během celého školního roku hlídky městské policie pravidelně stávají u nejrizikovějších přechodů pro chodce, které se nacházejí v...

Úsek D11 z Hradce Králové do Předměřic má stavební povolení

středa, 27. června 2018, 16:15

Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad vydalo stavební povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

  • Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce...

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.