Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava silnice na Jičín a Náchod

 
neděle, 8. července 2018, 15:10

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí zkomplikuje oprava frekventované výpadové silnice z města směrem na Jičín a Náchod. Oprava silnice v Koutníkově ulici potrvá do poloviny září. Na 1,5 kilometru dlouhém úseku jsou nyní tři jízdní pruhy, dva z města a jeden vedoucí do města. Po dobu opravy bude provoz zúžen na dva pruhy.

Oprava silnice bude mluvčí stavební firmy Eurovia CS Ivety Štočkové rozdělena do několika navazujících etap, aby byl na výpadovce zachován provoz. Dočasně budou omezeny vjezdy do areálů a objektů u silnice. Stavbaři postupně po jednotlivých jízdních pruzích kompletně vymění povrch silnice. „Součástí prací bude také obnova vodorovného a svislého dopravního značení a pracovat se bude také na inženýrských sítích,“ uvedla Štočková.

Již od pondělí 2. července stavbaři opravují frekventovaný kruhový objezd Brněnská, který je na opačném konci města než Koutníkova ulice. Objezd Brněnská je na silničním okruhu města a začíná na něm hlavní silnice z města směrem na Brno a Olomouc. Dopravu zatím oprava objezdu nijak výrazně nezkomplikovala. Policie to přičetla slabšímu prázdninovému provozu a tomu, že mnoho lidí mělo o zkráceném pracovním týdnu volno. Omezení na objezdu budou trvat do začátku září, zcela by měly být opravy hotovy do konce října.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Po rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky

čtvrtek, 5. července 2018, 19:38

Po zhruba dvouměsíční rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky. Zanedlouho lanovou dráhu začnou využívat...

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava kruhového objezdu Brněnská

neděle, 1. července 2018, 18:30

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí značně zkomplikuje oprava okružní křižovatky Brněnská na silničním okruhu...

V závěru školního roku zvýší městská policie dohled na přechodech....

středa, 27. června 2018, 19:10

Během celého školního roku hlídky městské policie pravidelně stávají u nejrizikovějších přechodů pro chodce, které se nacházejí v...

Úsek D11 z Hradce Králové do Předměřic má stavební povolení

středa, 27. června 2018, 16:15

Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad vydalo stavební povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Hradecku se střílelo, zásahová jednotka...

  • FOTO: Tygři a lev, kteří utekli v Bioparku...

  • Nehoda v centru Hradce. Řidič najel na...

  • V Bioparku Štít na Hradecku utekli z klece...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Jo, tak ten se mi taky poved, říká autor portrétu Masaryka Oliver Heller

Dnešní díl rubriky (NE)OBYČEJNÍ je o street artu a graffiti scéně v Olomouci. S jedním z jejích nejuznávanějších členů Oliverem Hellerem jsem si povídal o graffiti legálním i nelegálním, o historii i budoucnosti graffiti anebo o nově vzniklém portrétu Tomáše Garrigua Masaryka v Bezručových sadech, který maloval právě Oliver.

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.