Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava silnice na Jičín a Náchod

 
neděle, 8. července 2018, 15:10

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí zkomplikuje oprava frekventované výpadové silnice z města směrem na Jičín a Náchod. Oprava silnice v Koutníkově ulici potrvá do poloviny září. Na 1,5 kilometru dlouhém úseku jsou nyní tři jízdní pruhy, dva z města a jeden vedoucí do města. Po dobu opravy bude provoz zúžen na dva pruhy.

Oprava silnice bude mluvčí stavební firmy Eurovia CS Ivety Štočkové rozdělena do několika navazujících etap, aby byl na výpadovce zachován provoz. Dočasně budou omezeny vjezdy do areálů a objektů u silnice. Stavbaři postupně po jednotlivých jízdních pruzích kompletně vymění povrch silnice. „Součástí prací bude také obnova vodorovného a svislého dopravního značení a pracovat se bude také na inženýrských sítích,“ uvedla Štočková.

Již od pondělí 2. července stavbaři opravují frekventovaný kruhový objezd Brněnská, který je na opačném konci města než Koutníkova ulice. Objezd Brněnská je na silničním okruhu města a začíná na něm hlavní silnice z města směrem na Brno a Olomouc. Dopravu zatím oprava objezdu nijak výrazně nezkomplikovala. Policie to přičetla slabšímu prázdninovému provozu a tomu, že mnoho lidí mělo o zkráceném pracovním týdnu volno. Omezení na objezdu budou trvat do začátku září, zcela by měly být opravy hotovy do konce října.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Po rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky

čtvrtek, 5. července 2018, 19:38

Po zhruba dvouměsíční rekonstrukci se dnes rozjela lanovka z Velké Úpy na Portášky. Zanedlouho lanovou dráhu začnou využívat...

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava kruhového objezdu Brněnská

neděle, 1. července 2018, 18:30

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí značně zkomplikuje oprava okružní křižovatky Brněnská na silničním okruhu...

V závěru školního roku zvýší městská policie dohled na přechodech....

středa, 27. června 2018, 19:10

Během celého školního roku hlídky městské policie pravidelně stávají u nejrizikovějších přechodů pro chodce, které se nacházejí v...

Úsek D11 z Hradce Králové do Předměřic má stavební povolení

středa, 27. června 2018, 16:15

Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad vydalo stavební povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.