Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nákupní zóny v Březhradě už brzy propojí rychlospojka. Odpadne tak zbytečné objíždění

 
neděle, 6. října 2019, 14:10

Začátkem září se začalo konečně budovat propojení dvou částí nákupní zóny v Březhradě. Očekávané spojení brzdil i zdlouhavější výkup potřebných pozemků. Hotovo by mohlo být koncem roku 2020 a jak před nedávnem informovala pro Hradecký Deník náměstkyně primátora Věra Pourová, celková stavba vyjde na částku okolo 25 milionů korun, kterou budou z velké části hradit firmy, jenž mají v Březhradě své podniky.

Propojení vzniká od kruhového objezdu u Tesca směrem ke SCONTO Nábytku, kde také stavební firma zahájila své práce. Rok a čtvrt trvající výstavba  následně nepřinese bezpečné propojení pouze pro automobily, ale také pro cyklisty a chodce. Jezdit by tudy měl i spoj městské hromadné dopravy. 

Odpadne tak zdlouhavé a hlavně zbytečné najíždění a hned na to napojené sjíždění z Hradubické, která je momentálně hlavním spojovacím uzlem mezi oběma nákupními zónami.

Napsal Ondřej Novotný | Foto Ondřej Novotný
 


 

Kam dál?

Hrozivá nehoda na Trutnovsku. Řidič autobusu nedobrzdil zatáčku,...

sobota, 5. října 2019, 18:25

V obci Kunčice nad Labem došlo k dopravní nehodě autobusu a spěšného vlaku. Podle dosud zjištěných skutečností řidič autobusu...

Nadjezd u Terminálu je ve velmi špatném stavu, chystá se velká...

sobota, 5. října 2019, 13:10

Zpráva, která řidiče nepotěší. Nadjezd, který je Terminálu hromadné dopravy v Hradci je ve špatném technickém stavu. Nadjezd...

FOTO: Třiaosmdesátiletý řidič nezvládl řízení a narazil s autem do...

čtvrtek, 3. října 2019, 13:13

O tom, jak zrádná může být nepřiměřená rychlost, se mohl v úterý v obci Stará Paka - Brdo na vlastní kůži přesvědčit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.