Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Řidič autobusu se nebezpečně otáčel uprostřed silnice

 
úterý, 10. září 2019, 17:08

Řidič MHD se včera odpoledne nebezpečně otáčel uprostřed frekventované silnice směrem k obchodním domu Aupark. Situace je o to zajímavější, že jen pár metrů od místa měl kruhový objezd.

S informací přišel Tomáš Vosátka, který vyfotil manévr řidiče z obchodního centra a následně jej zveřejnil na sociálních sítí. Situace ihned zvedla vlnu nevole. Zda řidič zazmatkoval, nebo byl pod vlivem nějakých látek zatím není jasné.

Naštěstí se při nehodě nikomu nic nestalo. Zajímavostí nicméně je, že řidič měl před sebou kruhový objezd, kde se mohl bez hrozícího nebezpečí otočit a vydat se směrem, kterým chtěl. 

Napsal(a) Martin Doležal
 


 

Kam dál?

Obyvatelé Hradce se obávají rozšíření trati do Opatovic

středa, 4. září 2019, 12:31

Plánované zvýšení kapacity železniční tratě z Hradce Králové do Opatovic nad Labem dnes v královéhradeckém Adalbertinu vyvolalo...

Od září bude město využívat elektromobily

neděle, 1. září 2019, 13:12

Město připravuje obměnu vozového parku, v souvislosti s tím se rozhodlo prověřit možnost zařazení vozidel s alternativními...

Nová okružní křižovatka v Dobrušce bude otevřena v neděli

čtvrtek, 29. srpna 2019, 17:16

Na okraji Dobrušky na Rychnovsku skončila přestavba frekventované křižovatky na silnici I/14. Bude průjezdná od nedělního večera...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.