Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová okružní křižovatka v Dobrušce bude otevřena v neděli

 
čtvrtek, 29. srpna 2019, 17:16

Na okraji Dobrušky na Rychnovsku skončila přestavba frekventované křižovatky na silnici I/14. Bude průjezdná od nedělního večera 1. září. Stavbaři stihli přestavbu o měsíc a půl dříve než se plánovalo, sdělili dnes ČTK zástupci stavební firmy Sovis CZ. Křižovatka na hlavním silničním tahu, po kterém dojíždějí do zaměstnání v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny tisíce lidí, se změnila na okružní. Její přestavba stála 22,5 milionu korun.

Stavební práce začaly v polovině března a vyžádaly si omezení v dopravě. Během léta byla křižovatka průjezdná jen pro hasiče nebo zdravotníky a ostatní řidiči museli jezdit objížďkami přes okolní obce. Místní obyvatelé měli vytyčené objízdné trasy vnitřním městem. "Jsme moc rádi, že se nám povedlo stavbu dokončit ještě před začátkem školního roku. Myslím, že tím uděláme radost spoustě řidičů," uvedl výkonný ředitel stavební společnosti Sovis CZ Pavol Pecha.

Vnější průměr nové křižovatky je 35 metrů a šířka objízdného prstence dva metry. Protínají ji dva osvětlené přechody pro chodce.

Zadavatelem stavby silnice za 14,5 milionu korun je státní Ředitelství silnic a dálnic a zadavatelem stavby chodníků téměř za osm milionů město Dobruška. Město zaplatilo také opravu přilehlého parkoviště a osvětlení.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Od září přibudou autobusy mezi Hradcem Králové a Libercem

středa, 28. srpna 2019, 14:29

Se změnou autobusových jízdních řádů od 1. září přibudou v Královéhradeckém kraji spoje na frekventované trase mezi Hradcem...

Hradečáci by rádi jezdili do Prahy vlakem rychleji, plány na to již...

pondělí, 26. srpna 2019, 18:33

Hradec Králové a Pardubice. Města, která jsou od sebe necelých 15 kilometrů. Zatímco to první je považováno za město autobusové...

Řidič měl v krvi čtyři promile. Usnul za volantem uprostřed silnice

pátek, 23. srpna 2019, 11:58

Včera v půl jedenácté dopoledne přijali policisté na tísňové lince oznámení o možné zdravotní komplikaci padesátiletého řidiče,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.