Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič měl v krvi čtyři promile. Usnul za volantem uprostřed silnice

 
pátek, 23. srpna 2019, 11:58

Včera v půl jedenácté dopoledne přijali policisté na tísňové lince oznámení o možné zdravotní komplikaci padesátiletého řidiče, který zůstal s vozidlem Škoda Fabia stát uprostřed silnice nedaleko obce Osenice a nereaguje na žádné podněty. To, co následovalo, policisty překvapilo.

Pro oznamovatele muselo být jistě velkým překvapením, když se mu po několika minutách podařilo muže probudit a ten následně z místa neprodleně odjel směrem na Rokytňany. Na místo vyslaná policejní hlídka vozidlo zahlédla v obci Dolní Rokytňany při odbočování do slepé ulice.

Následně provedené orientační dechové zkoušky na alkohol u muže prokázaly pozitivní hodnoty 3,84 a 4,00 promile alkoholu v dechu. Policistům tak nezbývalo nic jiného, než muži zakázat další jízdu, na místě mu zadržet řidičský průkaz a v neposlední řadě ho předat rodinnému příslušníkovi.

Provinilec se tak měl svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Napsal(a) Martin Doležal, Policie ČR
 


 

Kam dál?

Úprkova ulice je během rekonstrukce zcela uzavřená. Řidiči musí volit...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:34

V pondělí byla za úplné uzavírky zahájena oprava vozovky v ulici Zámostí v úseku mezi ulicemi Úprkova – Holubova. Řidiči ani...

FOTO: Řidič poslal svoje auto na odpis. To následně začalo hořet

středa, 21. srpna 2019, 14:57

Hasiči z Královehradeckého kraje včera zasahovali celkem u 23 událostí. Vyjížděli k dopravním nehodám i k letecké havárii.

Firmě ISP, která v Hradci zřizuje placené parkování klesl zisk

středa, 21. srpna 2019, 13:13

Společnosti ISP Hradec Králové, která provozuje systém parkování ve stotisícovém Hradci Králové, loni klesl zisk na 14,5 milionu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.