Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič nezajistil svou Tatru. Auto poslalo k zemi pergolu

 
sobota, 17. srpna 2019, 18:26

V obci Černý Důl na Trutnovsku došlo ve středu k havárii nákladního vozidla značky Tatra. Podle zjištěných skutečností řidič neučinil veškerá opatření proti samovolnému pohybu vozidla a vzdálil se od něho.

Zejména pak neměl použít zakládací klíny pod kola, kterými je vozidlo povinně vybaveno. Následně po složení kontejneru se vozidlo rozjelo z klesání a narazilo přední částí do pergoly.

Ta se po nárazu zbortila. Hmotná škoda na pergole je předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun a na vozidle Tatra předběžně na 10 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol dopadla u řidiče negativně a dopravní policisté mu poté za přestupek v dopravě uložili pokutu tisíc korun.

Napsal(a) Martin Doležal | Foto KŘP Královéhradeckého kraje
 


 

Kam dál?

FOTO: Při nehodách šesti aut u Úlibic na Jičínsku se zranili čtyři...

sobota, 17. srpna 2019, 16:43

Při dvou nehodách u Úlibic na Jičínsku se dnes dopoledne srazilo šest aut a lehce se zranili čtyři lidé. Nehody se staly nedaleko...

FOTO: Smrt čtyř lidí v Černožicích nezavinila závada na signalizaci

pátek, 16. srpna 2019, 10:35

Světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku v době tragické nehody v červenci...

FOTO: U Dvora Králové se srazila dvě auta. Zranilo se pět lidí.

čtvrtek, 15. srpna 2019, 08:01

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zasahovali včera v odpoledních hodinách u vážné dopravní nehody dvou osobních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.