Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zemní práce na obchvatu Jičína jsou v polovině

 
středa, 14. srpna 2019, 11:22

Hlavní zemní práce na výstavbě severovýchodního obchvatu Jičína jsou přibližně v polovině. Stavbaři se nyní soustředí na vybudování 23 metrů dlouhého mostu přes silnici mezi Valdicemi a Studeňany. Novinářům to dnes sdělil mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Obchvat je přeložkou frekventované silnice druhé třídy v úseku Robousy - Valdice. Stavba začala loni na podzim.

"Výstavba přeložky II/286 bude probíhat ještě po celý příští rok. Zprovoznění je plánováno na první polovinu roku 2021," řekl Jireš.

Obchvat, který má přijít na 205 milionů korun s DPH, bude dlouhý 3,5 kilometru. Měl by vyvést z Jičína osobní i nákladní tranzitní dopravu vedoucí od Hradce Králové směrem na Semily a naopak. Dosud frekventovaná silnice ve směru na Semily vede v Jičíně například kolem nemocnice, sportovního areálu a známé lipové aleje.

Po nové silnici auta minou i obec Valdice. Investorem je Královéhradecký kraj, který získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Stavbu zajišťuje firma M - Silnice, město pomohlo s výkupy pozemků.

Stavba koncem obchvatu nekončí

Součástí projektu jsou také podchody, jeden u Robous a druhý přibližně v polovině nové komunikace. Stavbaři vybudují kromě silnice také protihlukové stěny, dvě okružní křižovatky včetně osvětlení, most a přeloží inženýrské sítě.

Jičín je významným regionálním dopravním uzlem. Kříží se tam hlavní silniční tahy od Mladé Boleslavi do Krkonoš a od Liberce do Hradce Králové. Doprava na těchto tazích už Jičín míjí po dříve vybudovaných obchvatech. Po dokončení přeložky silnice II/286 bude mít Jičín hotov obchvat města ze tří čtvrtin. Chybět bude úsek mezi Valdicemi a silnicí ve směru na Turnov.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

FOTO: Hasiči vyjížděli k vážné nehodě na Rychnovsku

středa, 14. srpna 2019, 08:56

V části Křivice havaroval osobní automobil do sloupu, na místo události spěchali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a...

FOTO: Vážná nehoda na Novém Hradci. Auto skončilo po nárazu na boku

úterý, 13. srpna 2019, 15:50

Hradečtí hasiči zasahovali na Svatováclavském náměstí v části Nový Hradec Králové, kde se střetla dodávka s osobním automobilem....

Smutný rekord. V hradeckém kraji vzrostl o 100 % počet případů volání...

úterý, 13. srpna 2019, 14:38

V Královéhradeckém kraji o více než 100 procent vzrostl počet případů, kdy policisté přistihli řidiče při jízdě s mobilním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.