Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Terminál v Peci p. S. se začal stavět. Jeho cena přesahuje 160 miliónů

 
neděle, 11. srpna 2019, 13:53

Výstavba budoucího dopravního terminálu u čerpací stanice v Peci pod Sněžkou jede na plné obrátky. Stavbaři by letos chtěli mít objekt v podobě hrubé stavby. Terminál má stát 167 milionů korun bez DPH, dosud se prostavělo asi 46,5 milionu korun bez započtení daně, sdělil novinářům stavební technik radnice v Peci pod Sněžkou Jiří Čepelka. Práce začaly loni v létě, na zimu byly přerušeny a od jara opět pokračují.

"Už se betonuje první strop. Dokončuje se například založení objektu a práce na velké opěrné stěně. Probíhá vázání výztuže a hlavní betonáž svislých monolitických konstrukcí a stropů. Práce běží podle harmonogramu, žádné zpoždění není, termín dokončení platí," řekl novinářům Čepelka.

Terminál hromadné autobusové dopravy s parkovacím domem asi pro 450 aut má být hotov do konce roku 2020. "Do konce letošní stavební sezony se bude pracovat především na hlavní monolitické konstrukci, tedy na hrubé stavbě. Jde hlavně o železobetonové sloupy a stropy. Bude se pracovat, dokud to počasí dovolí," řekl novinářům Čepelka. Stavba provoz na jediné příjezdové silnici do centra Pece pod Sněžkou podle něj neomezuje.

Největší investice letošního roku

Terminál je plánován jako objekt se třemi nadzemními a dvěma podzemními podlažími. Letos jde o největší investici města. Město neúspěšně žádalo o dotaci asi 54 milionů korun, podle radnice ale nesplnilo zadávací podmínky. Projekt financuje z vlastních zdrojů a úvěru. Městu plynou příjmy například z provozu lanovky na Sněžku.

Budovaný terminál u vjezdu do centra Pece pod Sněžkou má být hlavním dopravním uzlem střediska a klíčem k vyřešení tíživé dopravní situace ve městě. Měl by na jednom místě soustředit všechny autobusové linky a vnitřní dopravu, a tím zklidnit centrum města. Další parkovací dům pro více než 300 aut radnice plánuje v části Velká Úpa. Po dokončení parkovacích domů do nich město přesune auta většiny návštěvníků střediska. Uvolní tak cenné pozemky v centru, kde by mohly postupně vzniknout pěší zóny. Nyní slouží většinou jako parkoviště.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

VIDEO: Řidiči MHD bojují v Hradci s bezohlednými řidiči

sobota, 10. srpna 2019, 10:58

Každý den se řidiči městské hromadné dopravy setkávají s bezohlednými a agresivními řidiči. Jen díky rychlé duchapřítomnosti...

Další komplikace. Oprava omezí provoz na hlavní silnici mezi Náchodem...

sobota, 10. srpna 2019, 09:35

V sobotu 10. srpna začne platit u obce Kleny omezení na hlavním silničním tahu mezi Náchodem a Českou Skalicí. Bude se opravovat...

Jak cestovat autovlakem? Z Česka můžete jet třeba do Košic nebo Tater

sobota, 10. srpna 2019, 09:31

S půjčením auta na dovolené je spojena řada rizik. Jednou z možností, jak se zahraničním autopůjčovnám vyhnout, je vzít si do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.