Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další komplikace. Oprava omezí provoz na hlavní silnici mezi Náchodem a Skalicí

 
sobota, 10. srpna 2019, 09:35

V sobotu 10. srpna začne platit u obce Kleny omezení na hlavním silničním tahu mezi Náchodem a Českou Skalicí. Bude se opravovat po etapách, vždy ale zůstane průjezdný jeden jízdní pruh pro každý směr. V obou směrem se očekávají kolony. Novinářům to sdělila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Opravovaný úsek mezi Českou Skalicí a obcí Kleny je součástí frekventované mezinárodní trasy z Prahy přes Hradec Králové a Náchod do Polska. Omezení potrvá do 31. října.

"Žádáme řidiče, aby při cestě mezi Náchodem a Českou Skalici dbali zvýšené opatrnosti," uvedla Adlof. Vozovka je podle ní dostatečně široká na to, aby během prací mohl být zachován v každém směru vždy jeden jízdní pruh, tak jako tomu bylo dosud. "Auta budou ale projíždět po pásech silnice, kde se zrovna nebude pracovat," řekla Adlof. V místě stavby bude platit snížená rychlost a další omezení.

Do 7. září se bude opravovat pravý pás silnice ve směru od České Skalice na Náchod, od 8. do 28. září středový pás, takže nebude možné odbočit od Jaroměře na Zlič a ze Zliče na Náchod. Při pokládce asfaltu nebude zase možné ve směru od Náchoda odbočit na Kleny a z Klen na Českou Skalici. Objížďky do těchto obcí povedou po vedlejších silnicích.

Od 29. září do konce října budou silničáři opravovat levý pás ve směru na Náchod. "Odbočka na Zlič bude úplně uzavřena, objížďka povede přes Českou Skalici. Nákladním vozidlům nebude umožněno odbočení z Náchoda do České Skalice. Objízdná trasu pro ně bude vedena po komunikaci I/33 až k Velkému Třebešovu a odtud zpět do České Skalice," uvedla Adlof. Odbočka do autokempu Rozkoš uzavřena nebude.

Hlavní silniční tah z Hradce Králové na Náchod patří k nejvytíženějším v Královéhradeckém kraji. Silnici I/33, která u Hradce navazuje na pražskou dálnici D11, využívají hlavně kamiony.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Jak cestovat autovlakem? Z Česka můžete jet třeba do Košic nebo Tater

sobota, 10. srpna 2019, 09:31

S půjčením auta na dovolené je spojena řada rizik. Jednou z možností, jak se zahraničním autopůjčovnám vyhnout, je vzít si do...

FOTO: Vážná nehoda na Rychnovsku. 18letý mladík narazil v opilosti do...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:26

Záchranáři osmnáctiletého mladíka transportovali do nemocnice. Orientační dechová zkouška, kterou policisté na místě u řidiče...

Důchodkyně si ukousla v trolejbuse jazyk. Omluvy se dočkala po 3...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:54

Nešťastně upadla při rozjezdu trolejbusu a ukousla si jazyk. Místo první pomoci se ale seniorka dočkala pouze vystoupení na další...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.