Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Důchodkyně si ukousla v trolejbuse jazyk. Omluvy se dočkala po 3 letech

 
čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:54

Nešťastně upadla při rozjezdu trolejbusu a ukousla si jazyk. Místo první pomoci se ale seniorka dočkala pouze vystoupení na další zastávce. Omluva ze strany dopravního podniku přišla až po letech.

Jako první s informací přišly novinky.cz. 91letá seniorka totiž v červnu 2016 utrpěla vážně zranění. Po nástupu do vozidla se nestihla posadit , a při rozjezdu trolejbusu upadla na zem a překousla si jazyk. Řidička trolejbusu jí místo první pomoci a přivolání policie, vysadila jen u místa jejího bydliště.

„Byla sobota. Nastupovala jsem poslední, jako čtvrtá. Rozjezd trolejbusu mi podrazil nohy. Třísly a obličejem jsem tvrdě narazila na hranu čtyřsedadla. Odraz mne odhodil na okno. Překousla jsem si jazyk, a víc nevím. Náraz mi zničil kardiostimulátor. Hrozně to bolelo,“ popsala seniorka, která si letitý příběh, jenž mohl skončit tragicky, pamatuje do nejpodrobnějších detailů.

Požadovala jsem jenom omluvu, aby si řidička uvědomila, že má dbát na bezpečnost cestujících, jak reagovat, když někdo ztratí vědomí, a jak v kritických okamžicích komunikovat se seniory,“ zdůraznila bývalá dopravní inženýrka pro novinky.cz 

„Selhala komunikace. Paní, jež nechtěla být zřejmě na obtíž, říkala, že je v pořádku, což řidička akceptovala,“ tvrdí garážmistr královéhradeckých dopravců Josef Urban.

Seniorka navštívila nemocnici až po třech měsících

Příběh ale má neuvěřitelné pokračování. Sniorka i s vážným zraněním totiž zůstala téměř tři měsíce doma než návštivila pohotovost. Tam jí okamžitě odvezli na sál, kde se podrobila náročné operaci. 

Řidička byla dlouhodobě nemocná. Pak o sobě dala vědět ta paní, že čeká omluvu,“ vysvětluje Urban. „Šlo o pochybení jednotlivce. Řidič musí v podobných případech zavolat záchranku a policii, na což je pravidelně proškolován,“ doplnil ředitel královéhradeckého dopravního podniku Zdeněk Abraham.

 


 

Kam dál?

Auto skončilo převrácené na střeše

čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:22

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali včera celkem 29 výjezdů. V broumovské nemocnici naháněli jednotky netopýra.

V Jičíně zajistí MHD v příštích deseti letech místní podnikatel

středa, 7. srpna 2019, 16:44

V Jičíně bude od ledna příštího roku zajišťovat hromadnou dopravu nový dopravce, firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město...

FOTO: Řidič poslal své auto záhadným způsobem přes mostek

středa, 7. srpna 2019, 09:00

Hrozivě vypadající nehoda ke které vyjížděli hasiči v Červené Třemešné na Hradecku se překvapivě obešla bez zranění.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.