Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnešní nehoda na železničním přejezdu je nejtragičtějším případem za posledních 15 let

 
neděle, 14. července 2019, 17:33

Tragické zakončení víkendu. Dnes se krátce před 15. hodinou srazil v Černožicích na Hradecku vlak s autem. Posádku auta tvořili dva dospělí lidé a dvě děti. Všichni bohužel na místě zemřeli. Událost je nejtragičtějším případem srážky vlaku a auta od roku 2004.

Vlak se s autem srazil na přejezdu v Hradecké ulici, který je nedaleko železniční zastávky. „Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů," řekla Ježková. Lidé v autě podle ní zemřeli na místě nehody, ta se stala na přejezdu se světelnou signalizací. Auto vlak zcela zdemoloval. 

Dnešní případ je nejtragičtějším od roku 2004. Smutné prvenství nehod vlaků s jinými dopravními prostředky drží nehoda z Podivína z roku 1950. Vlak tehdy smetl plný autobus, na místě tehdy zemřelo 34 lidí.


Přehled nejtragičtějších nehod na železničních přejezdech v historii České republiky a Československa.

34 mrtvých:

21. prosince 1950 – Podivín na Břeclavsku: Na přejezdu se srazil rychlík s autobusem, zranění utrpělo dalších 56 lidí.

24 mrtvých:

28. července 1969 – Bezděčín u Mladé Boleslavi: Srážka osobního vlaku s autobusem ČSAD na chráněném železničním přejezdu, 28 zraněných.

10 mrtvých:

2. května 1966 – Deštnice na Lounsku: Srážka nákladního automobilu s lokomotivou na chráněném železničním přejezdu, 37 zraněných.

6 mrtvých:

3. října 1990 – Třebechovice pod Orebem na Královéhradecku: Kloubový autobus ČSAD se srazil s osobním vlakem na nechráněném železničním přejezdu, 15 zraněných.

5 mrtvých:

27. listopadu 1994 – Mikulčice na Hodonínsku: Srážka rychlíku Šohaj s osobním autem na železničním přejezdu mezi obcemi Lužice a Mikulčice na Hodonínsku, jeden těžce zraněný.

9. prosince 2004 – Vrahovice u Prostějova: Srážka rychlíku s vojenským autem Tatra na přejezdu na předměstí Prostějova, zahynulo pět vojáků a dalších osm lidí bylo zraněno.

4 mrtví:

4. dubna 2003 – Hradec Králové – Srážka autobusu MHD s vlakem na železničním přejezdu v královéhradecké čtvrti Březhrad, čtyři zranění.

14. července 2019 – Černožice na Hradecku: Srážka osobního auta s vlakem na přejezdu se světelnou signalizací.

3 mrtví:

21. ledna 1991 – Dolní Benešov na Opavsku: Srážka osobního vlaku s nákladním automobilem na přejezdu se světelnou signalizací, 26 zraněných.

15. dubna 1995 – Blatná na Strakonicku: Srážka osobního automobilu s motorovým vlakem.

7. července 2001 – Přelouč: Srážka vlaku s osobním vozem.

29. července 2001 – Tušimice na Chomutovsku: Osobní automobil se na železničním přejezdu srazil s nákladním vlakem.

15. listopadu 2001 – Jaroměř na Náchodsku: Automobil se dvěma mladíky a jednou dívkou vjel na nechráněný přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl motorový vlak.

7. června 2003 – Hlinsko pod Hostýnem na Kroměřížsku: Rodiče s patnáctiletou dcerou zahynuli při srážce motorového vlaku s osobním automobilem na železničním přejezdu.

27. července 2003 – Zlín: Srážka osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu.

14. července 2004 – Přerovsko: Na přejezdu mezi obcemi Vlkoš a Troubky na Přerovsku se srazilo auto s vlakem.

10. září 2004 – Kunovice na Uherskohradišťsku: Srážka osobního auta a rychlíku na železničním přejezdu.

2. listopadu 2007 – Mělník-Mlažice: Srážka rychlíku s autem.

6. července 2010 – Dobešice na Písecku: Rychlík se na přejezdu s výstražnou signalizací srazil s autem.

22. července 2015 – Studénka na Novojičínsku: Na přejezdu narazilo Pendolino do kamionu. Polský řidič vjel na přejezd v době, kdy už svítila výstražná světla.

4. prosince 2015 – Raná na Chrudimsku: Srážka vlaku s osobním autem, zemřeli tři lidé v automobilu.

20. ledna 2017 – Vejprnice na Plzeňsku: Střet osobního auta a vlaku na železničním přejezdu.

Napsal(a) Martin Šeda, ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Řidič se dostatečně nevěnoval řízení, byla z toho hromadná nehoda

neděle, 14. července 2019, 12:42

Začalo to nepozorností, skončilo hromadnou nehodou. Na frekventované silnici č. 16 u Jičína došlo u benzinové čerpací stanice ve...

VIDEO: Řidička zastavila v levém pruhu na D11, chtěla odbočit. Tři...

pátek, 12. července 2019, 08:53

Zraněním třech lidí včetně jednoho dítěte skončila ve čtvrtek 11. července na D11 dopravní nehoda dvou aut. Způsobil ji manévr,...

Největší zakázka v historii kraje zná vítěze. Autobusovou dopravu...

čtvrtek, 11. července 2019, 13:27

Autobusovou dopravu na Královéhradecku zajistí firma BusLine KHK. Rada Královéhradeckého kraje dnes společnost vybrala jako...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).