Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na trati Praha – Hradec začne ve čtvrtek velká vlaková výluka

 
středa, 10. července 2019, 10:46

Už ve čtvrtek 11. července začne na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy výluka. Potrvá až do 22. července a postihne všechny cestující v úseku mezi Hradcem, Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem. Vlaky a rychlíky budou nahrazeny autobusy. U některých autobusů nebudou zajištěny vlakové přípoje. Důvodem výluky jsou opravy na trati.

Po necelé dva týdny tak bude na trase výluky jezdit hned sedm různých autobusových linek. Ty budou simulovat běžný provoz jízdního řádu vlaků.

Například rychlostní linka R tak pojede mezi Poděbrady a Hradcem Králové bez jakékoliv jiné mezizastávky. Odjezdy u ní však budou dříve než v klasickém vlakovém jízdním řádu.

Naopak linka Z bude zastavovat na všech zastávkách výlukového jízdního řádu.

 

 

Napsal(a) Martin Šeda, ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Oprava zničené silnice v Janských Lázních bude stát téměř 50 milionů

středa, 10. července 2019, 06:12

Dlouho připravovaná oprava zničené silnice přes centrum krkonošského střediska Janské Lázně bude stát 49,3 milionu korun s DPH....

Dopravu v Trutnově od pondělí ztíží oprava průtahu města

neděle, 7. července 2019, 15:23

Dopravu v jednatřicetitisícovém Trutnově od pondělí 8. července do konce září zkomplikuje oprava silnice první třídy číslo 16,...

Střet s osobním autem nepřežil muž na invalidní tříkolce

sobota, 6. července 2019, 22:57

I tento víkend se do statistiky dopravních nehod zapíše černým písmem. Krátce před sobotní šestou hodinou večerní na tísňové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.