Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava zničené silnice v Janských Lázních bude stát téměř 50 milionů

 
středa, 10. července 2019, 06:12

Dlouho připravovaná oprava zničené silnice přes centrum krkonošského střediska Janské Lázně bude stát 49,3 milionu korun s DPH. Většinu zaplatí Královéhradecký kraj, město za opravy chodníků a sjezdů ze silnice dá 3,9 milionu korun. Rada kraje pro stavbu v soutěži vybrala společnost M-Silnice.

Opravou silnice kraj naváže na výměnu parovodu v Janských Lázních, kterou od dubna dělá nákladem asi 100 milionů korun společnost ČEZ Teplárenská. Rozkopání silnic využijí také trutnovské vodárny pro výměnu kanalizace a vodovodu asi za 15 milionů korun. „Kraj následně provede závěrečný krok a vybuduje novou silnici, na jejíž opravu se čekalo dlouhá léta," řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS). Celá investice do horkovodu, silnice a vodárenských sítí bude přes 160 milionů korun.

Silnice přes centrum lázní připomíná tankodrom a město o její rekonstrukci usilovalo přes 20 let. Oprava cesty ale vázla na rekonstrukci parovodu. Opravovaný úsek silnice je dlouhý 1,4 kilometru. Vede od odbočky k dětské léčebně Vesna přes kolonádu v Janských Lázních k parkovišti pod lanovkou na Černou horu. Letos by silničáři měli opravit úsek ke kolonádě, příští rok zbytek.

Výkopové práce na parovodu již omezily dopravu v centru města, kam byl však už dříve vjezd povolen pouze dopravní obsluze a na povolení městského úřadu. Návštěvníků lanovky na Černou horu a černohorského sportovního areálu se stezkou v korunách stromů se dopravní omezení nijak nedotýkají, protože hlavní silnice ze Svobody nad Úpou přes Janské Lázně do Černého Dolu je nadále průjezdná bez omezení.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Dopravu v Trutnově od pondělí ztíží oprava průtahu města

neděle, 7. července 2019, 15:23

Dopravu v jednatřicetitisícovém Trutnově od pondělí 8. července do konce září zkomplikuje oprava silnice první třídy číslo 16,...

Střet s osobním autem nepřežil muž na invalidní tříkolce

sobota, 6. července 2019, 22:57

I tento víkend se do statistiky dopravních nehod zapíše černým písmem. Krátce před sobotní šestou hodinou večerní na tísňové...

Řidič usnul za volantem a naboural do sloupu. Utržený drát zapálil...

pátek, 5. července 2019, 10:48

Jednačtyřicetiletý řidič Škody Fabia v úterý odpoledne havaroval v obci Sedliště. V levotočivé zatáčce ho zřejmě přemohl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).