Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrem Náchoda od pátku neprojedete, bude se tu pokládat nový asfalt

 
středa, 19. června 2019, 17:35

Pokládka nového asfaltu sice zpříjemní řidičům jízdu po městě, také si ale vyžádá dočasnou úplnou uzavírku. A to konkrétně na křižovatce ulic Parkány a Poštovní.

Úplná uzavírka potrvá od pátku 21. do neděle 23. června a uzavřeno bude i nové propojení do Raisovy ulice. Během uzavírky musí řidiči využít objízdnou trasu vedoucí od Riegrovy ulice přes Tyršovu ulici na Masarykovo náměstí. „Výjezd z Masarykova náměstí i z ulic Hrnova, Krámská a Hrašeho bude možný přes ulici Palackého po pěší zóně,“ informuje město Náchod.

Zde proto bude vybudován koridor pro průjezd vozidel. Zároveň by si měli lidé dát pozor při průjezdu ulicí Palackého, jelikož zde bude otočený směr jízdy. Pro chodce budou v této ulici vyhrazeny vlastní koridory. V době uzavírky zde nebude moct probíhat zásobování zdejších provozoven, jelikož zde vozidla nebudou mít možnost zastavit.

Vedení města zároveň upozorňuje, že lidé jedoucí od Hradce a Nového Města nad Metují mířící třeba do Červeného Kostelce nebo Hronova by se měli centru Náchoda úplně vyhnout. „Doporučujeme sem nezajíždět a pokračovat po silnici první třídy č. 33,“ uvádí město na svém webu.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Město Náchod
 


 

Kam dál?

V Jičíně bude do konce roku jezdit BusLine, pak se uvidí

úterý, 18. června 2019, 11:19

Společnost BusLine KHK vypověděla městu Jičín smlouvu, která měla trvat až do konce roku. Město tak muselo řešit, kdo od srpna...

Policisté budou v pátek na dálnici čekat na kamiony. S řidiči chtějí...

pondělí, 17. června 2019, 06:22

Speciálně pro řidiče kamionů si hradečtí policisté přichystali na pátek ojedinělou akci. Na odpočívadle 81. kilometru na ně budou...

ÚOHS začal řešit tendr hradeckého kraje na autobusové dopravce

sobota, 15. června 2019, 13:10

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil v pondělí správní řízení ve věci tendru Královéhradeckého kraje na autobusové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.