Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Passat narazil na Hradubické do odstaveného náklaďáku. Řidič osobáku si z nehody odnesl lehké zranění

 
úterý, 12. března 2019, 10:05, aktualizováno 12. března 2019, 10:39

Na rychlostní silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, konkrétně za sjezdem od Březhradu směrem na Hradec, zasahovaly včera před polednem všechny složky integrované záchranného systému. Důvodem byla dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla.

„Šestadvacetiletý řidič auta značky Volkswagen Passat jedoucí z Opatovic nad Labem pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy hlavně povětrnostním podmínkám. Při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého dostal smyk a přejel z pravého jízdního pruhu do připojovacího, kde narazil do stojícího návěsu značky Panav nákladního auta značky Daf, které bylo odstaveno z důvodu závady na brzdové soustavě soupravy,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Za odstavenou soupravou byl umístěn výstražný trojúhelník. Řidič Passatu, který jel ve voze sám, utrpěl lehké zranění. Po převozu do nemocnice byl propuštěn do domácího ošetřování. Nikdo jiný zraněn nebyl.

Oba řidiče policisté podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Na Passatu odhadli škodu na 600 tisíc a na návěsu 20 tisíc korun.

Napsal Tomáš Vodička | Foto HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR
 


 

Kam dál?

Z Piletic povede do města nová cyklostezka. Hotová by měla být na...

středa, 6. března 2019, 10:45

Příznivci cyklistiky mohou jásat. Nová cyklostezka, která s Hradcem propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, se...

Královéhradecký kraj se s firmou BusLine opět nedohodl, jednání budou...

pondělí, 4. března 2019, 14:00

Královéhradecký kraj se ani na třetím jednání na podmínkách zajištění autobusové dopravy od 1. dubna se semilskou společností...

VIDEO: Polák se po D11 řítil více než dvousetkilometrovou rychlostí....

pátek, 1. března 2019, 12:41

Velmi dramatické chvíli zažili policisté poslední únorový den na dálnici D11 nedaleko Hradce. Velmi vysokou rychlostí je totiž...

Ulici Emy Destinnové čeká rekonstrukce kanalizace. Místní zastávka...

čtvrtek, 28. února 2019, 17:41

Obyvatele Hradce Králové, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, čeká drobná změna. Z důvodu rekonstrukce kanalizace v ulici...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.