Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kraj prodloužil termín pro podávání nabídek na autobusový tendr, přihlásit se mohou další firmy

 
úterý, 26. února 2019, 12:48

Do veřejné zakázky na výběr autobusových dopravců na území Královéhradeckého kraje na roky 2020 až 2030 se stále ještě mohou zapojit další zájemci. Rada kraje totiž prodloužila termín o 78 dnů. Do tendru se tak může zapojit více dopravních firem.

Zájemci mohou své nabídky posílat nově až do 16. 5. 2019. 

Na základě doručené žádosti o vysvětlení jsme zaktualizovali zadávací dokumentaci a prodloužili termín pro podávání nabídek o 78 dnů. Vedle toho jsme zvýšili maximální hodnotu nabídkových cen za roční dopravní výkon. Toto navýšení nemění maximální cenu celé zakázky, která zůstává 7,7 miliardy korun za 10 let,“ upřesnil první náměstek hejtmana Martin Červíček.

Zakázka se dělí na osm dílčích částí: Broumovsko, Náchodsko, Novoměstsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Královédvorsko, Hradecko a Jičínsko. 

Zakázka se týká zajištění veřejné autobusové dopravy na území celého Královéhradeckého kraje v letech 2020 až 2030. Cílem má být nalákat větší množství pasažérů. S tím souvisí požadavky na autobusy jako maximální stáří, minimální počet nízkopodlažních vozidel, vnitřní teplota a čistota autobusů, ale i lepší informační servis ve vozech i na zastávkách, připojení k wi-fi v autobuse nebo možnost odbavení platební kartou.

Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů a zajištění autobusové dopravy má přesah i na území sousedních krajů – Pardubického, Libereckého a Středočeského.

Napsal Markéta Hamerníková | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 26. února 2019, 9:49

Nehodu dvou aut na dálnici D11 odnesli dva lidé zraněním

úterý, 26. února 2019, 09:32

K dopravní nehodě dvou osobáků na dálnici D11 vyjížděly včera po poledni všechny složky IZS. Při události, která se stala na...

Stavební firmy zahájily výstavbu dálnice D11 z Hradce do Smiřic

pondělí, 25. února 2019, 19:18

Sdružení stavebních firem v čele s Eurovií CS zahájilo výstavbu v úseku D11 z Hradce Králové do Smiřic. Na staveništi zatím...

Aktualizováno 25. února 2019, 14:30

Královéhradecký kraj se s osmým dopravcem zatím nedohodl, jednání...

pondělí, 25. února 2019, 12:49

Před malou chvílí skončilo druhé jednání Královéhradeckého kraje se společností BusLine v souvislosti se zajištěním veřejné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.