Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Královéhradeckém kraji zahynulo na silnicích nejméně lidí od roku 1961

 
pátek, 11. ledna 2019, 13:10

V Královéhradeckém kraji loni zemřelo na silnicích při 5074 dopravních nehodách 18 lidí, o šest méně než v roce 2017. Je to nejméně usmrcených lidí od roku 1961. V Královéhradeckém kraji také zemřelo na silnicích nejméně lidí ze všech regionů ČR. Počet nehod v kraji klesl o 89. Novinářům to dnes řekli zástupci krajské policie. Mezi hlavní příčiny tragických havárií patřilo nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice, přejetí do protisměru a to, že se řidiči plně nevěnovali řízení. Počet mrtvých na silnicích v regionu klesá od roku 2013.

„I když je osmnáct usmrcených osob stále vysoký počet, tak je to v rámci Královéhradeckého kraje historicky nejnižší počet," řekl vedoucí odboru dopravní policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek. Osmnáct lidí zemřelo loni při 15 dopravních nehodách, přičemž u tří havárií byli usmrceni dva lidé. V pěti případech zemřel řidič osobního auta, čtyři spolujezdci, dva motocyklisté, tři cyklisté a čtyři chodci. Počet těžce zraněných lidí při nehodách loni vzrostl na 176 z předloňských 139. Nejvíce mrtvých bylo na Trutnovsku, a to sedm. Na Hradecku zemřeli při nehodách čtyři lidé, na Jičínsku tři, na Náchodsku dva a na Rychnovsku jeden člověk.

K nejtragičtějším nehodám patřila ta z 13. května v obci Machov na Náchodsku. Řidič osobního vozidla před tím, než narazil do domu, srazil devětapadesátiletého cyklistu. Cyklista a pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z auta na následky zranění zemřeli.

Největším počtem dopravních nehod se policisté zabývali na Hradecku, a to 1631 případy, což bylo o 99 méně než předloni. Naopak nejméně nehod bylo na Rychnovsku 615, což představuje pokles o 34 nehod. „Královéhradecký kraj je v porovnání s ostatními kraji z hlediska počtu dopravních nehod průměrný," řekl Dušek.

Co do počtu nehod v Královéhradeckém kraji vedou přetížené silnice první třídy a velká města, jako Hradec Králové nebo Trutnov. Nehody ve městech ale nepatří zpravidla k nejvážnějším. V Královéhradeckém kraji je více než 3700 kilometrů silnic, z nichž silnice první třídy tvoří 435 kilometrů, druhé 894 kilometrů a třetí třídy téměř 2400 kilometrů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na Brněnské se střetly dva osobáky, nehoda se neobešla bez zranění

čtvrtek, 10. ledna 2019, 09:16

Všechny složky integrovaného záchranného systému včera odpoledne spěchaly do Brněnské ulice v Hradci Králové. Střetla se tam dvě...

Město Hradec Králové chce vypsat tendr na inteligentní dopravní systém

čtvrtek, 10. ledna 2019, 07:50

Město Hradec Králové chce vypsat soutěž na dodavatele a provozovatele Inteligentního dopravního systému (IDS), který by měl...

S platnými zákazy řízení usedl šofér za volant a vydal se do Hradce,...

úterý, 8. ledna 2019, 15:39

Hlídka z dopravního inspektorátu zastavila včera v odpoledních hodinách v ulici Haškova padesátiletého řidiče. Na tom by nebylo...

Královéhradecký kraj zasáhlo silné sněžení, policie eviduje řadu nehod

úterý, 8. ledna 2019, 08:08

V Královéhradeckém kraji začalo v noci na dnešek silně sněžit. Na silnicích leží vrstva sněhu a řidiči musejí být při jízdě velmi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.