Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Královéhradeckém kraji zahynulo na silnicích nejméně lidí od roku 1961

 
pátek, 11. ledna 2019, 13:10

V Královéhradeckém kraji loni zemřelo na silnicích při 5074 dopravních nehodách 18 lidí, o šest méně než v roce 2017. Je to nejméně usmrcených lidí od roku 1961. V Královéhradeckém kraji také zemřelo na silnicích nejméně lidí ze všech regionů ČR. Počet nehod v kraji klesl o 89. Novinářům to dnes řekli zástupci krajské policie. Mezi hlavní příčiny tragických havárií patřilo nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice, přejetí do protisměru a to, že se řidiči plně nevěnovali řízení. Počet mrtvých na silnicích v regionu klesá od roku 2013.

„I když je osmnáct usmrcených osob stále vysoký počet, tak je to v rámci Královéhradeckého kraje historicky nejnižší počet," řekl vedoucí odboru dopravní policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek. Osmnáct lidí zemřelo loni při 15 dopravních nehodách, přičemž u tří havárií byli usmrceni dva lidé. V pěti případech zemřel řidič osobního auta, čtyři spolujezdci, dva motocyklisté, tři cyklisté a čtyři chodci. Počet těžce zraněných lidí při nehodách loni vzrostl na 176 z předloňských 139. Nejvíce mrtvých bylo na Trutnovsku, a to sedm. Na Hradecku zemřeli při nehodách čtyři lidé, na Jičínsku tři, na Náchodsku dva a na Rychnovsku jeden člověk.

K nejtragičtějším nehodám patřila ta z 13. května v obci Machov na Náchodsku. Řidič osobního vozidla před tím, než narazil do domu, srazil devětapadesátiletého cyklistu. Cyklista a pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z auta na následky zranění zemřeli.

Největším počtem dopravních nehod se policisté zabývali na Hradecku, a to 1631 případy, což bylo o 99 méně než předloni. Naopak nejméně nehod bylo na Rychnovsku 615, což představuje pokles o 34 nehod. „Královéhradecký kraj je v porovnání s ostatními kraji z hlediska počtu dopravních nehod průměrný," řekl Dušek.

Co do počtu nehod v Královéhradeckém kraji vedou přetížené silnice první třídy a velká města, jako Hradec Králové nebo Trutnov. Nehody ve městech ale nepatří zpravidla k nejvážnějším. V Královéhradeckém kraji je více než 3700 kilometrů silnic, z nichž silnice první třídy tvoří 435 kilometrů, druhé 894 kilometrů a třetí třídy téměř 2400 kilometrů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na Brněnské se střetly dva osobáky, nehoda se neobešla bez zranění

čtvrtek, 10. ledna 2019, 09:16

Všechny složky integrovaného záchranného systému včera odpoledne spěchaly do Brněnské ulice v Hradci Králové. Střetla se tam dvě...

Město Hradec Králové chce vypsat tendr na inteligentní dopravní systém

čtvrtek, 10. ledna 2019, 07:50

Město Hradec Králové chce vypsat soutěž na dodavatele a provozovatele Inteligentního dopravního systému (IDS), který by měl...

S platnými zákazy řízení usedl šofér za volant a vydal se do Hradce,...

úterý, 8. ledna 2019, 15:39

Hlídka z dopravního inspektorátu zastavila včera v odpoledních hodinách v ulici Haškova padesátiletého řidiče. Na tom by nebylo...

Královéhradecký kraj zasáhlo silné sněžení, policie eviduje řadu nehod

úterý, 8. ledna 2019, 08:08

V Královéhradeckém kraji začalo v noci na dnešek silně sněžit. Na silnicích leží vrstva sněhu a řidiči musejí být při jízdě velmi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?