Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklostezka do Vysoké nad Labem je ze dvou třetin hotova

 
čtvrtek, 11. října 2018, 17:45

Pětikilometrový úsek cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem za více než 30 milionů korun je z většiny hotov. Zbývá instalovat most přes slepé rameno Labe, na cyklostezce položit poslední vrstvy asfaltu a dokončit stavební práce, řekl dnes starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Výstavba začala letos v červnu a hotovo má být v prosinci. Úsek do Vysoké je první etapou cyklostezky, která v budoucnu spojí Hradec Králové a Pardubice. „Většina zemních prací a terénních úprav je za námi. I podkladový asfalt je už skoro všude. Nejjemnější hladký povrch přijde na řadu až úplně na konec. Hlavní úkol, který nás teď čeká, je most přes slepé rameno, ten se teprve vyrábí. Nebýt toho mostu, tak je to už měsíc hotové,“ řekl Horák.

Projektový manažer cyklostezky Tomáš Jeřábek řekl, že lidé by stezku neměli ještě využívat, podle něj stejně není kvůli chybějícímu mostu průjezdná. „Stále je to staveniště, pohybuje se tam technika. Cyklostezka do Vysoké je ze dvou třetin hotova. Jednu třetinu tvoří most, který ještě není. V současnosti se na místě připravují základy mostu a staveniště pro jeho montáž,“ řekl Jeřábek.

Cyklostezka vede z hradecké Třebše podél Labe a končí ve Vysoké nad Labem u tělocvičny. Slepé rameno ve Třebši překlene lehká kovová lávka. Povrch stezky bude asfaltový, šířka tři metry plus půl metru zpevněné krajnice na každé straně. Celkové náklady jsou 31,5 milionu korun, evropská dotace z IROP je 27 milionů korun, zbytek tvoří Hradce Králové a Královéhradeckého kraje.

Stavba cyklostezky mezi oběma krajskými městy se chystá několik let. Podle původních odhadů má výstavba stát zhruba 140 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Policisté rozdávali pokuty. Za tři hodiny nachytali skoro třicet...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:20

Na řidiče nevěnující se řízení se opět zaměřili hradečtí policisté. Během pouhých tří hodin včera v krajské metropoli odhalili...

Křižovatku Mileta ochromila nehoda náklaďáku a osobáku. Řízení...

středa, 10. října 2018, 13:25

Dnes, kolem třetí hodiny ranní, došlo v Hradci na křižovatce Mileta k dopravní k nehodě. Mladý řidič zřejmě nedal přednost řidiči...

Řidička nedala přednost, při nehodě se zranili dva lidé

úterý, 9. října 2018, 10:27

Nehoda dvou aut se zraněním se stala včera dopoledne v ulici Akademika Bedrny. Na světelné křižovatce se střetly dvě Fabie,...

Hradecký kraj: Sehnat zkušebního komisaře autoškoly je složité

pátek, 5. října 2018, 14:52

Radnice největších měst v Královéhradeckém kraji sice nedostatek zkušebních komisařů autoškol nemají, ale poukazují na to, že...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.