Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a pojistky. Končí také výměny lékárniček kvůli expiraci

 
pátek, 10. srpna 2018, 14:01

Povinná výbava automobilů se brzy výrazně změní. Od října by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky. V lékárničkách pro poskytnutí první pomoci by nutně nemusely být také nůžky, plastová rouška, trojcípý šátek nebo náplasti s polštářkem.

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ vysvětluje ministr dopravy Dan Ťok (ANO). V lékárničce také nebudou povinné nůžky, které se podle ministerstva dopravy často nevyužívaly a jsou tak postradatelné.  
 

Změnou vyhlášky odpadne také řadě řidičů povinnost vozit rezervní kolo a výbavu nutnou pro jeho výměnu jako je příruční zvedák. „Vozit rezervní kolo nemusejí vozidla s pneumatikami, které umožňují dojet, a zároveň indikují defekt. Vozidla také mohou mít místo rezervy prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky. Třetí výjimkou jsou pak vozidla, která mají zajištěnou asistenční službu, která zajišťuje výměnu nebo opravu poškozené pneumatiky nepřetržitě na celém území České republiky,“ dodává ministr dopravy. 

Navrhované změny ve vyhlášce počítají po projednání v Legislativní radě vlády s účinností od 1. října letošního roku. 

Napsal(a) Michael Daněk | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Radní schválili cenové tarify ve veřejné dopravě. Od září budou...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 10:25

Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně...

Vážná dopravní nehoda dodávky a motocyklu uzavřela silnici I/33

středa, 8. srpna 2018, 17:28

Vážná dopravní nehoda se stala včera večer na silnici I/33 u obce Semonice před Jaroměří. Došlo ke střetu dodávky a motocyklu....

Třiašedesátiletá seniorka havarovala na kole, nadýchala 2,5 promile

pátek, 3. srpna 2018, 09:47

Včera odpoledne byli hradečtí dopravní policisté přivoláni do ulice Na Hrázce. Havarovala tam třiašedesátiletá cyklistka, která...

Silniční kontroly na Trutnovsku odhalily několik řidičů pod vlivem...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:38

Řidičů, kteří nerespektují předpisy je i při prázdninovém provozu stále dost. Přesvědčili se o tom policisté z Trutnovska, v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.