Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 11:30Doprava
 

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

 

Mezi Spy a Krčínem už frčí po nové silnici, stála 48 milionů

pondělí, 24. června 2019, 09:42DopravaNáchodsko
 

Řidiči si už mohou užívat úplně nové silnice třetí třídy č. 30821 mezi Spy a Krčínem v Novém Městě nad Metují. Po více jak ročních opravách je konečně hotovo a na silnici se vrátil provoz.

 

Stavební práce se dotknou i Chlumce nad Cidlinou, v červenci zde dojde k opravám Palackého

neděle, 23. června 2019, 16:45Doprava
 

V ulici Palackého v Chlumci začne v příštím měsíci oprava silnic třetí třídy č. 32736. Opravy podle plánu potrvají až do 20. září.

 

Opravy silnic v Novém Městě nad Metují ovlivní i autobusy

neděle, 23. června 2019, 10:30Doprava
 

Rekonstrukce silnic v ulicích Na Strážnici a Nahořanská v Novém Městě nad Metují bude mít dopad i na provoz MHD. Autobusy pojedou náhradní trasou.

 

Silnice z Nového Bydžova na Hořice je uzavřená, musíte místo objet

sobota, 22. června 2019, 11:22DopravaHradecko
 

Aktuálně probíhá rekonstrukce silnice druhé třídy č. 326, která vede z Nového Bydžova přes Myštěves až k Hořicím, kde se napojuje na silnici první třídy č. 35. A právě u obce Myštěves bude silnice úplně uzavřena.

 

Skoro rok a půl dlouhá výluka skončila. Oprava trati z Opočna do Hronova vyšla na 1,3 miliardy

pátek, 21. června 2019, 10:05Z krajeDoprava
 

Na trať z Týniště nad Orlicí do Meziměstí se po skoro rok a půl dlouhé výuce zase vrátily vlaky. Od loňského února se tu opravovala trať mezi Opočnem a Hronovem. Platil ji stát a vyšla na 1,3 miliardy korun.

 

Konec kolon v Česticích. Nový kruháč se otevře už v úterý

pátek, 21. června 2019, 09:12DopravaHradecko
 

Pět týdnů trvala stavba nového kruhového objezdu na křižovatce silnic 11 a 36 v Česticích mezi Hradcem a Častolovicemi. Dopravní komplikace tak skončí o týden dříve než bylo naplánováno. Silnice bude průjezdná už od úterý.

 

Centrem Náchoda od pátku neprojedete, bude se tu pokládat nový asfalt

středa, 19. června 2019, 17:35Doprava
 

Pokládka nového asfaltu sice zpříjemní řidičům jízdu po městě, také si ale vyžádá dočasnou úplnou uzavírku. A to konkrétně na křižovatce ulic Parkány a Poštovní.

 

V Jičíně bude do konce roku jezdit BusLine, pak se uvidí

úterý, 18. června 2019, 11:19DopravaJičínsko
 

Společnost BusLine KHK vypověděla městu Jičín smlouvu, která měla trvat až do konce roku. Město tak muselo řešit, kdo od srpna zajistí autobusovou dopravu. Teď už je jasné, že to bude opět BusLine. Dopravce od nového roku zatím Jičín hledá.

 

Policisté budou v pátek na dálnici čekat na kamiony. S řidiči chtějí hlavně mluvit

pondělí, 17. června 2019, 06:22DopravaHradecko
 

Speciálně pro řidiče kamionů si hradečtí policisté přichystali na pátek ojedinělou akci. Na odpočívadle 81. kilometru na ně budou čekat. Nechtějí ale řešit přestupky, s řidiči chtějí především muvit.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.