Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Na hlavní trati z Hradce do Prahy bude dvanáct dní výluka

úterý, 2. července 2019, 20:35DopravaHradecko
 

Na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy bude od 11. do 22. července výluka v úseku mezi Hradcem Králové, Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem. Vlaky a rychlíky budou nahrazeny autobusy. U některých autobusů nebudou zajištěny vlakové...

 

V centru Náchoda vznikl pod železniční tratí další průjezd

úterý, 2. července 2019, 09:16DopravaNáchodsko
 

V dvacetitisícovém Náchodě otevřeli nové dopravní propojení mezi historickým centrem a Pražskou ulici, která je součástí hlavního silničního průtahu městem. Silnice prochází nově proraženým tunelem pod náspem železniční tratě. Podle vedení města...

 

Studenti vysokých škol prezentovali své vize budoucnosti dopravní bezpečnosti

pondělí, 1. července 2019, 17:20Doprava
 

Minulý týden proběhlo v kongresovém sále Centrály VIG ČR slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže pro vysokoškolské studenty Moje vize nula. Soutěže, která si klade za cíl aktivizovat mladé lidi ke zlepšení stavu dopravní bezpečnosti v České...

 

Řidiči, pozor. Až do konce září je uzavřena Lhotecká ulice

pondělí, 1. července 2019, 11:59DopravaHradecko
 

Řidiči v Hradci se musí na začátku prázdnin připravit na další komplikaci. V pondělí silničáři uzavřeli část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě. Rekonstrukce navazuje na předchozí opravy Lhotecké a Úprkovy ulice v Malšovicích a potrvá až do 29. září.

 

Na co si dát pozor při cestě autem na zahraniční dovolenou?

pondělí, 1. července 2019, 06:12Doprava
 

Pokud se chystáte cestovat autem do zahraničí, měli byste si předem zjistit pár informací ohledně tamějších silničních pravidel. Ne vše je totiž stejné jako u nás. Budete-li připravení již před cestou, můžete si během ní ušetřit řadu nepříjemností.

 

Kvůli opravě stanice Jaroměř bude v hradeckém kraji velká výluka

neděle, 30. června 2019, 08:34DopravaHradecko
 

Kvůli rekonstrukci železniční stanice v Jaroměři na Náchodsku bude ve druhé polovině letošního roku v Královéhradeckém kraji rozsáhlá výluka. Potrvá od 24. července do 14. prosince a bude se týkat úseků tratí z Hradce Králové do Liberce a z...

 

Pozor na únavu za volantem. Policie řeší dvě nehody na dálnici, kdy řidiče přemohl mikrospánek

sobota, 29. června 2019, 10:58DopravaHradecko
 

Letní tropické teploty si vybírají svou daň. Jen v tomto týdnu řešili hradečtí policisté na dálnici D11 dvě podobné nehody, kdy řidiči za volantem usnuli a havarovali. Policisté doporučují při únavě vůbec neřídit a dodržovat i další zásady.

 

V Trutnově se změní názvy autobusových zastávek. Obsahují pravopisné chyby nebo jsou zastaralé

pátek, 28. června 2019, 06:14DopravaTrutnovsko
 

V Trutnově se změní názvy některých autobusových zastávek. Městu to doporučil Odborný poradní sbor pro názvosloví. Lidé tak nově třeba místo na rozcestí Babí vystoupí na Rýchorské. Některé názvy totiž jsou dnes zastaralé, nebo obsahují ...

 

V červenci se začne kopat ve Lhotecké ulici, uzavírka potrvá až do konce září

čtvrtek, 27. června 2019, 06:03DopravaHradecko
 

Už prvního července se rozběhne rekonstrukce silnice v Malšově Lhotě. Konkrétně se jedná o úsek mezi Stříbrným rybníkem a ulicí K Břízkám. Vedle nového povrchu se místní dočkají nových chodníků i upravení okolní infrastruktury.

 

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 11:30Doprava
 

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.