Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvůr Králové koupí od Arrivy za deset milionů autobusové nádraží

 
pátek, 27. září 2019, 14:30

Šestnáctitisícový Dvůr Králové nad Labem koupí od autobusové společnosti Arriva Východní Čechy areál místního autobusového nádraží. Za parcely o rozloze 0,9 hektaru zaplatí 9,9 milionu korun. Současně město bude mít předkupní právo na koupi výpravní budovy nádraží. Koupi areálu ve čtvrtek schválili zastupitelé města, řekla dnes mluvčí radnice Miroslava Kameníková.

Podle starosty Jana Jarolíma město získá velice důležitý pozemek v širším centru města. Uvedl, že v budoucnu by tam kromě autobusového nádraží mohly být i plochy k parkování, pro komerční zástavbu nebo i pro bydlení. Kupní smlouvu by měl starosta podle usnesení zastupitelů podepsat do poloviny října.

Areál městu nabídla ke koupi sama společnost. O koupi s ní město jednalo již na konci roku 2018, ale firmou požadovaných 12,7 milionu korun tehdy odmítlo přijmout. Firma později cenu snížila.

Za areál by město mělo zaplatit nejpozději do konce března roku 2020. Radnice počítá s tím, že desetimilionový výdaj zahrne do rozpočtu příštího roku.

Město také stále řeší koupi čistírny odpadních vod od společnosti Evorado Import za 120 milionů korun. Ve čtvrtek zastupitelé koupi neschvalovali, protože radnice zatím nemá k dispozici posudek na ocenění čističky. O koupi čističky by zastupitelé měli jednat na některém z dalších zasedání.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Tendr Hradce Králové na dopravní systém vázne. Hradec kvůli tomu může...

středa, 25. září 2019, 11:51

Více než čtyřistamilionový tendr Hradce Králové na pořízení inteligentního dopravního systému vázne. Po námitkách dvou firem se...

Aktualizováno 24. září 2019, 17:40

Hradecký kraj dá nemocnicím na ztrátový provoz dalších 84 milionů

úterý, 24. září 2019, 17:30

Královéhradecký kraj chce nalít do krajských nemocnic dalších 84 milionů korun na pokrytí ztrátových nemocničních oddělení....

Nová budova domova důchodců ve Rtyni vyjde na 125 milionů

úterý, 24. září 2019, 14:05

Královéhradecký kraj vypíše soutěž na výstavbu nového domova pro seniory ve Rtyni v Podkrkonoší na Trutnovsku za 125 milionů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.