Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dotace na kotle v hradeckém kraji zájemci vyčerpali za 40 sekund

 
středa, 11. září 2019, 18:40

Dotace na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva v Královéhradeckém kraji dnes zájemci vyčerpali za 40 sekund. Příjem žádostí do pořadníku s 1500 místy byl možný pouze elektronicky, aplikace na webu kraje se otevřela v 10:00. Žádné fronty lidé na hejtmanství stát nemuseli. Objem dotace činí 150 milionů korun.

Maximální možná dotace na výměnu starého zdroje vytápění je 127.500 korun. Dosud kraj ve dvou dotačních vlnách rozdělil od roku 2016 mezi 5000 žadatelů přibližně 400 milionů korun.

Žadatelé zapsaní do pořadníku musejí do 30. září vyplnit kompletní elektronickou žádost, a to na dotačním portálu kraje. Následně budou muset na hejtmanství doručit i listinnou verzi žádosti.

Dnes spuštěné dotace jsou prvním kolem třetí dotační vlny, v níž bude rozděleno 207 milionů korun. Druhé kolo třetí dotační vlny by mělo být vyhlášeno na jaře 2020. Podle vedoucí krajského odboru regionálního rozvoje a dotací Ivany Kudrnáčové jde o poslední velkou dotační vlnu na výměnu kotlů. Z nyní rozdělovaných 150 milionů korun by mělo být vyměněno 1000 až 1200 uhelných kotlů s ručním přikládáním emisních tříd jedna a dvě.

Dotaci lze použít na kotel na biomasu, tepelná čerpadla a na plynové kondenzační kotle. Podpora může činit až 80 procent ceny kotle, maximálně 127.500 Kč. "Podporu není možné získat na výměnu stávajícího kotle s automatickým přikládáním, stávajícího plynového kotle nebo lokálních topidel," upozornil krajský radní pro regionální rozvoj a dotace Pavel Hečko. Dosud lidé měli největší zájem o dotace na tepelná čerpadla, která si pořídili téměř v polovině případů.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Globus v Hradci? Řetězec hledá ideální místo. V nejbližších letech se...

středa, 11. září 2019, 13:03

Hradec Králové je jedno z mála velkých měst, kde Globus dosud nepůsobí. Ve východočeské metropoli by byl podle občanů vítanou...

Hradec zaplatí méně za zabezpečení staveniště ZUŠ Střezina

středa, 11. září 2019, 08:30

Práce na zabezpečení staveniště a odvezení suti z areálu Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové vyšly město o více než...

V jezuitské koleji v Jičíně by mohl být minipivovar s hostincem

úterý, 10. září 2019, 14:00

V části dosud nevyužívané jezuitské koleje v Jičíně by mohl být minipivovar s hostincem. Zřídit jej tam chtějí dva podnikatelé z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.