Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradec zaplatí méně za zabezpečení staveniště ZUŠ Střezina

 
středa, 11. září 2019, 08:30

Práce na zabezpečení staveniště a odvezení suti z areálu Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové vyšly město o více než 131.500 korun bez DPH levněji, než se původně předpokládalo. Potvrdila to mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Město firmě Matex HK mělo za to zaplatit 771.000 korun bez DPH.

"Zjistilo se, že suti je o něco méně, než se předpokládalo, což znamená, že město ušetřilo 131.557 korun," řekla Šmídová. Město tak za práce nakonec zaplatí méně než 640.000 korun bez započtení daně.

Na řadu by nyní měla přijít stavba parkoviště s 15 místy pro rodiče školáků, které by mohlo být hotové na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací plocha bude osazena dopravním značením a závorou, aby místa mohli využívat jen rodiče s dětmi.

Komplikovaná přestavba školy je ve stotisícovém Hradci Králové tématem několik měsíců. Škola k nevoli rodičů žáků a také pedagogů funguje v provizoriu. Uměleckou školu Střezina navštěvuje přes 2000 žáků. Na svou moderní budovu čeká čtvrt století.

Přestavba ZUŠ Střezina začala loni v lednu. Náklady měly činit asi 200 milionů korun. Práce ale nabraly zpoždění a radnice se rozhodla smlouvu se stavební firmou Prima ukončit. Firma na konci loňského června od kontraktu odstoupila, zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. Letos v březnu firma městu předala staveniště zpět.

Radnice zadala v létě pražské firmě Energy Benefit Centre, která uspěla v soutěži mezi třemi zájemci, zpracování revize projektové dokumentace na přestavbu části školy. Radnici to vyjde na 2,1 milionu korun bez DPH. Revize by měla být hotová začátkem příštího roku. Pak by město chtělo vypsat tendr na stavební firmu a rekonstrukce by mohla začít na jaře 2020.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

V jezuitské koleji v Jičíně by mohl být minipivovar s hostincem

úterý, 10. září 2019, 14:00

V části dosud nevyužívané jezuitské koleje v Jičíně by mohl být minipivovar s hostincem. Zřídit jej tam chtějí dva podnikatelé z...

Strojírny Ammann zvedly tržby na 2,5 miliardy

úterý, 10. září 2019, 08:01

Výrobce silničních a zeminových válců Ammann Czech Republic z Nového Města nad Metují loni zvýšil tržby o devět procent na 2,52...

Hradecký kraj půjčí Olešnici tři miliony na rozhlednu

pondělí, 9. září 2019, 14:15

Královéhradecký kraj půjčí Olešnici v Orlických horách na Rychnovsku tři miliony korun na novou rozhlednu. Rozhodlo o tom dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.