Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strojírny Ammann zvedly tržby na 2,5 miliardy

 
úterý, 10. září 2019, 08:01

Výrobce silničních a zeminových válců Ammann Czech Republic z Nového Města nad Metují loni zvýšil tržby o devět procent na 2,52 miliardy korun. Růst podnik zaznamenal pátý rok po sobě. Hospodaření firmy loni skončilo ztrátou 47 milionů korun po ztrátě 70 milionů v roce 2017. Počet zaměstnanců firma loni zvýšila o šest procent na 637 lidí. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za loňský rok.

Podnik, dříve známý jako Stavostroj, je součástí švýcarské skupiny Ammann, a to od roku 2005. V Královéhradeckém kraji společnost patří výší tržeb a počtem zaměstnanců mezi největší strojírenské firmy.

Loňskými tržbami novoměstské strojírny překonaly dosud rekordní obrat 2,4 miliardy korun z roku 2007. Pak se firmě kvůli světové hospodářské krizi odbyt propadl až na 834 milionů korun v roce 2009. Od roku 2010 jdou prodeje s výjimkou roku 2013 opět vzhůru. "Převážná část výnosů je soustředěna na deset hlavních zákazníků v oboru prodeje stavebních a silničních hutnicích strojů," uvedla společnost.

Chod firmy významně finančně podporuje mateřská skupina Ammann, která financování své české dcery plně převzala v krizovém roce 2009. Ke konci loňského roku od ní měla novoměstská firma půjčeno 1,15 miliardy korun.

Švýcarská skupina Ammann je předním světovým producentem výroben asfaltových směsí, betonárek, hutnicích a dalších strojů se zaměřením na výstavbu silnic a dopravní infrastruktury. Má devět výrobních závodů v sedmi zemích a zaměstnává asi 3000 lidí. Působí ve více než 100 zemích světa.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto Ammann
 


 

Kam dál?

Hradecký kraj půjčí Olešnici tři miliony na rozhlednu

pondělí, 9. září 2019, 14:15

Královéhradecký kraj půjčí Olešnici v Orlických horách na Rychnovsku tři miliony korun na novou rozhlednu. Rozhodlo o tom dnes...

Kůrovcová kalamita je obrovským problémem. Lesy ČR chystají...

pátek, 6. září 2019, 10:01

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zohlední nynější rozsáhlou kůrovcovou kalamitu v podmínkách chystaných pětiletých...

Dvůr Králové rozhodne o koupi čističky za 120 milionů

středa, 4. září 2019, 09:03

Zastupitelé Dvora Králové nad Labem by měly jednat o koupi čističky odpadních vod od firmy Evorado Import za 120 milionů korun na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.