Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Při ujíždění před policejní hlídkou způsobil řidič nehodu. Policie nyní shání záznamy z palubních kamer dalších aut

 
středa, 20. června 2018, 11:30, aktualizováno 20. června 2018, 11:47

Jičínští dopravní policisté mají na stole dopravní nehodu, která se stala v neděli 17. června krátce před patnáctou hodinou na silnici /16 v obci Nová Paka – Vrchovina v pravotočivé zatáčce před místní restaurací ve směru jízdy na Novou Paku. Nehoda byla součástí policejního pronásledování ujíždějící Škody Octavia.

Trutnovští dopravní policisté se v neděli 17. června kolem půl třetí odpoledne rozhodli zkontrolovat vozidlo jedoucí ve směru od Trutnova na Jičín v obci Dolní Kalná. Šofér ale začal ujíždět. 

„Řidič pronásledovaného vozidla nereagoval na policejní výzvy a hlídce se snažil vysokou a bezohlednou agresivní jízdou ujet. Po celou dobu ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, kdy předjížděl v zakázaných místech a najížděl do protijedoucích i předjížděných vozidel,“ sdělil policejní mluvčí Aleš Brendl.

Pronásledování pokračovalo z Dolní Kalné přes obec Čistá u Horek do obce Horka u Staré Paky. Tam řidič zamířil na obec Vidochov a dále pokračoval do Nové Paky. V obci Nová Paka – Vrchovina došlo k dopravní nehodě. 

„Řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia v bílém barevném provedení měl v důsledku své agresivní jízdy narazit pravým bokem do levé přední části osobního motorového vozidla VW Sharan. Po nehodě řidič nezastavil a dál ujížděl vysokou rychlostí ve směru na Novou Paku. Ke zranění osob naštěstí nedošlo,“ popsal nehodu mluvčí.

Muži zákona se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o poskytnutí případných záznamů z palubních kamer. „Policisté tímto žádají svědky dopravní nehody a policejního pronásledování, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k uvedeným událostem, aby kontaktovali kteroukoliv služebnu Policie České republiky nebo bezplatnou telefonní linku 158. Rovněž je možné přímo kontaktovat policisty na služební telefonní lince 974 533 461,“ uzavřel Brendl.

 


 

Kam dál?

POČASÍ NA STŘEDU: Ráno si sluníčka moc neužijeme, večer bude skoro...

středa, 20. června 2018, 07:00

Přes střední Evropu se bude přesouvat k východu oblast vyššího tlaku vzduchu. Na její zadní straně k nám bude zesilovat příliv...

Park u staré nemocnice bude mít zpět svůj původní název Vonešovy sady

úterý, 19. června 2018, 16:30

Historicky první veřejný park byl v Hradci Králové založen na konci 19. století v místech mezi řekou Orlicí a bývalou okresní...

Mladý řidič si "spletl" silnici se závodní tratí. Ve vesnici jel více...

úterý, 19. června 2018, 15:10

V předem vytipovaných časech měřili v Cháborech a Ohnišově rychnovští policisté v pátek rychlost vozidel. Povolenou hranici...

GIBS: Dozorci v kauze Dahlgren možná porušili předpisy, zákon ne

úterý, 19. června 2018, 13:40

Dozorci ve věznici Valdice na Jičínsku podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v případu lednové sebevraždy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.