Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Koupaliště v Královéhradeckém kraji rozšiřují nabídku služeb

 
neděle, 3. června 2018, 17:25

Koupaliště v Královéhradeckém kraji rozšiřují na sezónu nabídku svých služeb. Například ve Vrchlabí po stavebních úpravách vzniklo z rybníku venkovní koupaliště, bazén v Nové Pace by měl ještě před letními prázdninami otevřít svoji rozšířenou venkovní část.

Podle starosty Vrchlabí Jana Sobotky vzniklo venkovní koupaliště úpravou rybníku o rozloze asi tří hektarů. Stavební práce začaly loni na jaře a 1. června stavební firma předala místo městu, které bude areál provozovat. „I když to nazýváme jako venkovní bezplatné koupaliště, žádný režim tam není. Lidé se tam už koupají. Novinkou jsou nově vybudované drobné stavby, zázemí pro návštěvníky a upravené okolí,“ řekl Sobotka.

Vznikla tam třeba různá mola, kde si lidé mohou odpočinout, uprostřed vodní plochy skákadlo, na břehu sprchy, převlékárny a stezka, po které lze celé přírodní koupaliště pohodlně obejít. Město nechalo loni rybník také odbahnit. „Celá investiční akce stála asi deset milionů korun. Vrchlabí má tak letní venkovní koupání vyřešeno,“ dodal Sobotka.

V Nové Pace se teď dělají dokončovací práce na rozšíření venkovního prostoru krytého bazénu, stavba vyjde na 15 milionů korun. Venkovní část by se měla otevřít k začátku července, řekl starosta Nové Paky Josef Cogan.

Krytý bazén je v provozu 2,5 roku, venkovní část dosud tvořil jen menší bazén, ten bude zachován. „Asi jedna třetina venkovního bazénu bude sloužit jako dopadiště velké skluzavky, která tam vznikne,“ řekl Cogan. Podle něho bude venkovní část tvořit tři metry vysoká a osm metrů dlouhá skluzavka a menší, která povede do nového brouzdaliště. Vznikne i venkovní vířivka, která by měla být v provozu celoročně, přibude i zázemí pro návštěvníky. „Stavební práce začaly letos v zimě,“ dodal Cogan.

Voda v monitorovaných přírodních i umělých koupalištích v 22. týdnu v Královéhradeckém kraji byla podle provedených rozborů v pořádku. Pouze v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku musejí lidé počítat se sníženou průhledností vody pod jeden metr. V pořádku byla i voda v nádrži Rozkoš u České Skalice na Náchodsku. Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádržích a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA NEDĚLI: Ráno polojasno, odpoledne oblačno

neděle, 3. června 2018, 07:00

Ráno bude polojasno až skoro jasno, ojediněle mlhy. Během dne převážně oblačno a odpoledne zpočátku ojediněle, později místy...

POČASÍ NA SOBOTU: Lehce se ochladí, na některých místech bude pršet

sobota, 2. června 2018, 07:00

Dnes bude v Královéhradeckém kraji oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky nebo bouřky.

V Krkonoších vzniknout tisíce přehrážek, zdrží vodu v krajině

pátek, 1. června 2018, 19:25

V následujících pěti letech vznikne v Krkonoších až 3 tisíce dřevěných přehrážek, které by měly déle zadržovat vodu v krajině....

Hradecká Malá vodní elektrárna Hučák prochází rekonstrukcí

pátek, 1. června 2018, 15:25

Před sto sedmi lety byly uvedeny do provozu Francisovy turbíny královéhradecké malé vodní elektrárny na Labi. Elektrárna byla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Taxify v krajských městech končí, od pondělí zůstává pouze v Praze

Estonská alternativní přepravní služba Taxify ukončuje provoz ve všech krajských městech v tuzemsku. Společnost o tom v pondělí informovala nejen novináře, ale také všechny registrované klienty. Taxify si tak uživatelé od dnešního dne objednají v České republice pouze v Praze. V Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích přestala firma své služby nabízet.

SPD podle vnitra není extremistická, vybírá si ale podobná témata

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury není podle definice ministerstva vnitra extremistický subjekt, vybírá si ale podobná témata jako pravicoví extremisté. Hnutí také dokázalo tradiční pravicově extremistické subjekty upozadit. Uvádí to výroční zpráva ministerstva vnitra o extremismu za rok 2017. Materiál projednala Bezpečnostní rada státu, čeká na schválení vládou. Média dříve informovala, že projednávání materiálu zdržovaly výhrady Pražského hradu,kterému údajně vadily zmínky o SPD v dokumentu.

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.