Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přestavbu hradecké ZUŠ Střezina může zkomplikovat vadná smlouva

 
středa, 30. května 2018, 13:07

Rekonstrukci a přestavbu Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové, která je současným největším investičním projektem města, může zkomplikovat chybně podepsaná varianta smlouvy mezi městem a stavební firmou Prima. Zastupitelé města včera nové znění smlouvy schválili, ale společnost Prima jeho podepsání podmiňuje uzavřením dalších dodatků.

„Budeme o tom s firmou jednat,“ řekl zastupitelům náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich.

Přestavba školy za asi 160 milionů korun začala předáním staveniště letos 18. ledna a zatím podle Vedlicha nabrala zpoždění v týdnech. Komplikace s podpisem správné varianty smlouvy nastala chybou investičního odboru, který podle jeho vedoucího Valentýna Avramova nedostatečně zkontroloval text smlouvy.

Zastupitel Martin Hanousek z opoziční Změny pro Hradec práci investičního odboru zkritizoval. „Jsem šokován, jaké dostáváme podklady z investičního odboru. Nikdo neví, co se ve smlouvě mění proti znění, které je v registru smluv. Je to manipulace,“ míní Hanousek. Neúspěšně navrhl, aby se projednání nové smlouvy odložilo, aby mohlo být jasně uvedeno, co se ve smlouvě mění.

Podle zastupitele Lubomíra Štěpán (KSČM) by nejlepším řešením bylo smluvní vztah s firmou Prima úplně ukončit a celou zakázku vypsat znovu, a dostat ji tak do právně stabilního stavu. „Bude nás to stát nějaký čas, ale ne čas v kriminále,“ prohlásil Štěpán.

Firma Prima si stěžuje na špatnou stavební dokumentaci. Advokát a zástupce Primy Pavel Moník nedávno České televizi řekl, že „podle dokumentace, jak je dnes dána, není možné dílo provést“. Jednatel Primy Jaroslav Javorský v polovině května řekl, že firma dělá všechno pro to, aby se projekt dokončil.

V případě ukončení kontraktu a vypsání nového výběrového řízení by se podle Vedlicha vše zdrželo zhruba o jeden rok. Podle Vedlicha firmě Prima hrozí, že na stavbě významně prodělá v řádu 20 až 30 milionů korun.

Zastupitelé dnes také schválili dodatek ke smlouvě týkající se víceprací a méněprací. V budově se musí navíc udělat sanace azbestu a bude nutné posunout dispozici výtahu. Místo původně dohodnutých 154,46 milionu korun bez DPH by město mělo nově zaplatit 155,02 milionu korun.

Umělecká škola Střezina, kterou navštěvuje přes 2000 žáků, na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde má škola již nyní své hlavní sídlo. Škola výuku kvůli opravě neomezila. Podle postupu oprav bude k opravám uvolňovat jednotlivé objekty a k výuce bude více využívat i své další dvě budovy v ulici Na Střezině a v Třebechovické ulici.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Kraj vypíše dotační programy na podporu sociálních služeb a hospicové...

středa, 30. května 2018, 09:29

Krajští radní podpořili návrh na vyhlášení dvou dotačních programů. Na podporu hospicové péče a na podporu sociálních služeb v...

POČASÍ NA STŘEDU: Oblačno až polojasno. Teploty vyšplhají ke třicítce

středa, 30. května 2018, 07:00

Během dnešního dne bude v Královéhradeckém kraji oblačno až polojasno, odpoledne a večer ojediněle přeháňky nebo bouřky. Později...

Loňský rozpočet Královéhradeckého kraje vykázal přebytek 672 milionů...

úterý, 29. května 2018, 17:05

Královéhradecký kraj loni hospodařil s rozpočtovým přebytkem 672,1 milionu korun. Příjmy kraje loni dosáhly 12,17 miliardy korun,...

Rozhodnutí o stavbě nového fotbalového stadionu opět odloženo o měsíc

úterý, 29. května 2018, 15:27

Zastupitelé Hradce Králové dnes opět neprojednali schválení podmínek výběrového řízení na stavbu nové fotbalové arény v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Projekt haly je mrtvý, tvrdí budějcký primátor. Multifunkční centrum se ani letos stavět nebude

Ani v tomto roce se Budějce v kauze bourání Sportovní haly a výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka posunu nedočkají. Hnutí Občané pro Budějovice se po zveřejnění nového posudku od projektu distancovalo. Na samotné hlasování o multifunkčním centru na zastupitelstvu nedošlo. Primátor Svoboda však prohlásil, že je projekt mrtvý.

Zemřel extravagantní zpěvák Dan Nekonečný, bylo mu 52 let

Smutná zpráva přišla z pražských Řeporyjí. Podle informací Novinek zde byl v jednom z bytů nalezen zpěvák Dan Nekonečný bez známek života. Příčinu úmrtí zjišťují vyšetřovatelé. Legendární hudebník známý svým extravagantním vystupováním by letos v červnu oslavil 53. narozeniny. Informaci potvrdil na Twitteru starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Europoslanci schválili kontroverzní reformu autorského práva na internetu

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili spornou reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře. Příslušnou směrnici musejí ještě formálně schválit členské státy EU a jednotlivé země pak budou mít dva roky na to, aby ji převedly do svého práva.