Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přestavbu hradecké ZUŠ Střezina může zkomplikovat vadná smlouva

 
středa, 30. května 2018, 13:07

Rekonstrukci a přestavbu Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové, která je současným největším investičním projektem města, může zkomplikovat chybně podepsaná varianta smlouvy mezi městem a stavební firmou Prima. Zastupitelé města včera nové znění smlouvy schválili, ale společnost Prima jeho podepsání podmiňuje uzavřením dalších dodatků.

„Budeme o tom s firmou jednat,“ řekl zastupitelům náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich.

Přestavba školy za asi 160 milionů korun začala předáním staveniště letos 18. ledna a zatím podle Vedlicha nabrala zpoždění v týdnech. Komplikace s podpisem správné varianty smlouvy nastala chybou investičního odboru, který podle jeho vedoucího Valentýna Avramova nedostatečně zkontroloval text smlouvy.

Zastupitel Martin Hanousek z opoziční Změny pro Hradec práci investičního odboru zkritizoval. „Jsem šokován, jaké dostáváme podklady z investičního odboru. Nikdo neví, co se ve smlouvě mění proti znění, které je v registru smluv. Je to manipulace,“ míní Hanousek. Neúspěšně navrhl, aby se projednání nové smlouvy odložilo, aby mohlo být jasně uvedeno, co se ve smlouvě mění.

Podle zastupitele Lubomíra Štěpán (KSČM) by nejlepším řešením bylo smluvní vztah s firmou Prima úplně ukončit a celou zakázku vypsat znovu, a dostat ji tak do právně stabilního stavu. „Bude nás to stát nějaký čas, ale ne čas v kriminále,“ prohlásil Štěpán.

Firma Prima si stěžuje na špatnou stavební dokumentaci. Advokát a zástupce Primy Pavel Moník nedávno České televizi řekl, že „podle dokumentace, jak je dnes dána, není možné dílo provést“. Jednatel Primy Jaroslav Javorský v polovině května řekl, že firma dělá všechno pro to, aby se projekt dokončil.

V případě ukončení kontraktu a vypsání nového výběrového řízení by se podle Vedlicha vše zdrželo zhruba o jeden rok. Podle Vedlicha firmě Prima hrozí, že na stavbě významně prodělá v řádu 20 až 30 milionů korun.

Zastupitelé dnes také schválili dodatek ke smlouvě týkající se víceprací a méněprací. V budově se musí navíc udělat sanace azbestu a bude nutné posunout dispozici výtahu. Místo původně dohodnutých 154,46 milionu korun bez DPH by město mělo nově zaplatit 155,02 milionu korun.

Umělecká škola Střezina, kterou navštěvuje přes 2000 žáků, na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde má škola již nyní své hlavní sídlo. Škola výuku kvůli opravě neomezila. Podle postupu oprav bude k opravám uvolňovat jednotlivé objekty a k výuce bude více využívat i své další dvě budovy v ulici Na Střezině a v Třebechovické ulici.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Kraj vypíše dotační programy na podporu sociálních služeb a hospicové...

středa, 30. května 2018, 09:29

Krajští radní podpořili návrh na vyhlášení dvou dotačních programů. Na podporu hospicové péče a na podporu sociálních služeb v...

POČASÍ NA STŘEDU: Oblačno až polojasno. Teploty vyšplhají ke třicítce

středa, 30. května 2018, 07:00

Během dnešního dne bude v Královéhradeckém kraji oblačno až polojasno, odpoledne a večer ojediněle přeháňky nebo bouřky. Později...

Loňský rozpočet Královéhradeckého kraje vykázal přebytek 672 milionů...

úterý, 29. května 2018, 17:05

Královéhradecký kraj loni hospodařil s rozpočtovým přebytkem 672,1 milionu korun. Příjmy kraje loni dosáhly 12,17 miliardy korun,...

Rozhodnutí o stavbě nového fotbalového stadionu opět odloženo o měsíc

úterý, 29. května 2018, 15:27

Zastupitelé Hradce Králové dnes opět neprojednali schválení podmínek výběrového řízení na stavbu nové fotbalové arény v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nedaleko hradeckého nádraží kontrolovali...

  • VIDEO: Na D11 se děly věci. Téměř třicet...

  • Stříbrný rybník a Dolce v Královéhradeckém...

  • VIDEO: Zfetovaná cizinka ujížděla v kradeném...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Správce Monsport chystá trestní oznámení na zakladatele H-Systemu Smetku. Vadí mu slova o zmanipulovaném konkursu

Správce konkursní podstaty po zkrachovalém H-Systemu Josef Monsport připravuje trestní oznámení na Petra Smetku. Vadí mu výroky odsouzeného zakladatele společnosti o tom, že H-System zničil až konkurs a „směšně nízké prodeje“. Monsport to uvádí v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

Výrobce kebabů musí zlikvidovat více než tunu polotovaru. Rozbor odhalil bakterie salmonely

Konzumace kebabu se stává rizikovou aktivitou. Není snad týdne, kdy by se v databázi dozorových orgánů neobjevilo nějaké rychlé občerstvení, které „zaujalo“ inspektory nevalnou hygienou či výrobna kebabu, která používá závadné suroviny. Další záchyt hlásí veterinární správa z Teplicka.

Jindřichohradecký psovod Lubomír Ábel vypátral se psem Gaunerem pohřešovaného seniora

Třináctou vypátranou osobu si na své konto připsal psovod Lubomír Ábel z Jindřichova Hradce. Na začátku srpna vypátral mezi obcemi Lomy a Budkov na Třebíčsku s policejním psem Gaunerem čtyřiaosmdesátiletého seniora, kterého pohřešovala jeho rodina.