Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hradci chybí řidiči MHD, podnik jedná s městem o zvýšení dotace

 
pátek, 18. května 2018, 13:40

Dopravnímu podniku města Hradce Králové chybí řidiči autobusů a trolejbusů. Podnik proto jedná s městem o zvýšení dotace, aby mohl řidičům přidat na odměnách. Nové řidiče se firma snaží získat i náborovými akcemi. K začátku dubna společnost kvůli nedostatku řidičů musela zrušit několik desítek spojů.

Podnik má asi 220 řidičů a aktuálně mu chybějí čtyři. Zároveň se šest budoucích řidičů nyní školí v autoškole. Problém tím však podle Abrahama vyřešen není, protože v červnu odejde do důchodu osm řidičů. „Pořád tak budeme potřebovat získat čtyři až šest řidičů. I proto děláme dnešní akci,“ řekl Abraham. Uchazeč by měl mít alespoň oprávnění k řízení osobního automobilu, které si pak v autoškole podniku může během dvou měsíců rozšířit na řízení autobusu.

Současná průměrná odměna řidiče v hradecké MHD včetně příplatků a přesčasů nyní činí přes 27 tisíc korun. V celém kraji byla loni průměrná mzda 27 087 Kč. „Nadále jednáme s městem, abychom získali nějaké navýšení dotace a podpořili právě pozice řidiče, kteří jsou nedostatkoví jak na Hradecku, tak v celé ČR,“ řekl Abraham. Město letos z rozpočtu dotuje provoz MHD částkou 186 milionů korun.

Dubnovým zrušením několika desítek spojů na čtyřech linkách MHD podnik ušetřil šest řidičů. Rušené spoje představovaly za rok celkem 44 390 najetých kilometrů, což je pouze 0,7 procenta z celkem najetých kilometrů v MHD v Hradci Králové za rok. Dopravní podnik tvrdí, že při napjatém personálním obsazení problémy způsobí i nenadálý výpadek řidičů například při vyšší nemocnosti. Podnik však musí mít jistotu, že všechny spoje pojedou podle jízdních řádů.

Napsal(a) ČTK | Foto hradeckralove.org
 


 

Kam dál?

Policisté zachraňovali spoutanou ženu. Při sexuálních hrátkách jí...

pátek, 18. května 2018, 12:20

Netradiční výjezd měli včera v noci hradečtí policisté. Do svého domu v centru města je krátce po jedné hodině přivolal pár,...

POČASÍ NA PÁTEK: Oblačno až polojasno, teploty kolem dvacítky

pátek, 18. května 2018, 07:00

Dnes bude oblačno až polojasno, v nižších polohách ojediněle, během dne na horách místy přeháňky. Ojediněle i bouřky.

Muž obviněný z vraždy tří lidí na Jičínsku není trestně odpovědný

čtvrtek, 17. května 2018, 20:30

Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové dnes zastavilo trestní stíhání muže, který byl obviněn z vraždy dvou žen a dítěte...

V Krkonoších má kůrovec optimální podmínky, může za to počasí

čtvrtek, 17. května 2018, 19:10

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) chce mít dřevo poškozené loňskými vichřicemi zpracované nejpozději do konce června,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.